کد خبر: 208744 A

پارک شانو ویژه برگزاری افتتاحیه و اجراهای نهمین جشنواره تئاتر خیابانی در مریوان به طور رسمی افتتاح شد.

شهردار مریوان گفت: پارک شانو ویژه برگزاری افتتاحیه و اجراهای نهمین جشنواره تئاتر خیابانی در مریوان به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، فواد کریمی در مراسم افتتاحیه رسمی پارک شانو افزود: تئاتر خیابانی مریوان به عنوان یکی از مهمترین برنامه ها و فعالیت های هنری در کشور شناخته شده است و از این رو شهرداری آمادگی حمایت و همکاری با عوامل اجرایی این رویداد بزرگ فرهنگی را دارد.

وی ادامه داد: امروز صنعت توریسم یکی از پردرآمدترین صنایع هر کشور محسوب می شود و بر همین اساس جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان می تواند جاذبه های طبیعی و توریستی شهر مریوان و منطقه غرب کشور را به جهانیان معرفی نماید.

کریمی تصریح کرد: فعالیت های فرهنگی هنری در کنار طبیعت زیبا مریوان به ویژه دریاچه زریبار فرصت استثنایی برای شورای اسلامی و شهرداری فراهم خواهد کرد تا به اهداف جذب توریست فرهنگی و طبیعی در شهر و روستای مریوان برسند.

شهردار مریوان گفت: سالن اجتماعات روباز، مکان های ویژه اجراهای تئاتر خیابانی و آماده سازی پارک شانو برای مراسم افتتاحیه از جمله برنامه های مهم شهرداری و شورای اسلامی شهر مریوان برای مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره تئاتر خیایانی مریوان در ۲۵ مهر خواهد بود.

کریمی یکی از مهمترین وظایف شهرداری ها را اهتمام به برگزاری و حمایت برنامه های فرهنگی هنری متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم و ارزش های اسلامی مردم دانست و گفت: فرهنگ سازی ارزش های ناب اسلامی از طریق فرهنگ و هنر بویژه هنر تئاتر از جمله برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر مریوان است.

وی افزود: تاکنون چندین برنامه فرهنگی هنری در سطح شهرستان مریوان با همکاری و مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهر مریوان اجرا و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

آداب و رسوم ارزش های اسلامی برنامه های فرهنگی تئاتر جاذبه های طبیعی سالن اجتماعات شورای اسلامی صنعت فرهنگی هنری فعالیت های فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر