کد خبر: 211423 A

مشاور عالی رئیس کل گمرک کشور:

مشاور عالی رییس کل گمرک کشور، از فعالیت بیش از ۷۰ درصد واحدهای تولیدی با کمتر از ۷۰ درصد ظرفیت به علت کمبود نقدینگی خبر داد.

مشاور عالی رییس کل گمرک کشور، از فعالیت بیش از ۷۰ درصد واحدهای تولیدی با کمتر از ۷۰ درصد ظرفیت به علت کمبود نقدینگی خبر داد.

به گزارخبرنگار ایلنا از کردستان، بهزاد شیری در آیین معارفه مدیرکل گمرک استان کردستان در سنندج تجهیز به فناوری روز دنیا را از اولویت اساسی گمرک کشور دانست و گفت: گمرک ایران در شش ماه اخیر به سامانه جامع هوشمند گمرکی تجهیز شده است.

او یادآور شد: دستیابی به این مهم بدون داشتن برنامه ریزی امکان پذیر نخواهد بود.

به گفته او، بیش از ۷۰ برنامه در گمرک ایران جهت تسریع و تسهیل گمرکی و کاهش هزینه های فرامرزی در عرصه صادرات و واردات تدوین و عملیاتی شده است.

شیری با اشاره به اینکه هم اکنون فرایند واردات به کشور به سه روز کاهش یافته است گفت: با ماندگار شدن کالا در بندر یک درصد هزینه ها افزایش می یابد.

مشاور عالی رییس کل گمرک جهموری اسلامی ایران افزود: از ۳۲ هزار واحد تولیدی فعال در کشور بیش از ۷۰ درصد آن به دلیل کمبود نقدینگی، با کمتر از ۷۰ درصد ظرفیت کار می کنند.

او افزود: در بخش صادرات یک محموله صادراتی در عرض سه روز صادر می شد اما اکنون این فرایند به یک روز کاهش یافته و درصددیم این زمان را به دو ساعت کاهش دهیم.

به گفته او بازار عراق اولین بازار محصولات تولیدی کشور است و در این راستا استان کردستان به دلیل داشتن ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق از مهمترین مبادی ورودی به بازار عراق است.

استان کردستان اسلامی ایران ایران عراق فناوری کاهش هزینه گمرک معارفه نقدینگی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر