کد خبر: 213308 A

رییس بسیج جامعه پزشکی استان کردستان از راه اندازی هفدهمین بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی استان با نام شهید ولی احمدی در شهر شویشه بخش کلاترزان شهرستان سنندج خبر داد.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان کردستان از راه اندازی هفدهمین بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی استان با نام شهید ولی احمدی در شهر شویشه بخش کلاترزان شهرستان سنندج خبر داد.

به گزارش ایلنا از کردستان، طیب قدیمی افزود: بیمارستان یاد شده دارای بخش‌های اتاق عمل، بستری، ریکاوری، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، چادر سلامت، فوریت‌های پزشکی ۱۱۵، تزریقات و پانسمان، پذیرش و غیره است.

وی تصریح کرد: در این بیمارستان انواع خدمات تخصصی و پاراکلینیکی شامل دندانپزشکی، آموزش سلامت، درمانگاه تخصصی(داخلی، زنان، پوست، جراحی، سونوگرافی، رادیولوژی، ارتوپدی کودکان، اعصاب و روان، جراحی عمومی، اورولوژی) به بیماران نیازمند ارائه خواهد شد.

رییس بسیج جامعه پزشکی کردستان در ادامه افزود: غربالگری بیماران در منطقه از هم اکنون انجام شده و بیمارستان در روزهای ۲۶،۲۷ و ۲۸ مهرماه امسال در شهر شویشه آماده ارائه خدمات رایگان به بیماران نیازمند به خدمات پزشکی و درمانی خواهد بود.

قدیمی گفت: پیش بینی می‌شود بیش از چهار هزار نفر از مردم منطقه در سه روز استقرار بیمارستان یاد شده از انواع خدمات تخصصی و پاراکلینیکی رایگان برخوردار شوند.

به گفته وی بیمارانی که نیاز به خدمات تکمیلی درمان داشته باشند با فرم‌های ویژه به بیمارستان‌های توحید و بعثت سنندج ارجاع داده خواهند شد.

قدیمی با اشاره به اینکه در استقرار این بیمارستان از سازه عظیم دانشگاه استفاده می‌شود، افزود: در برپایی این بیمارستان همچنین حدود ۱۵۰ نفر کادر پزشکی و پیراپزشکی فعالیت خواهند داشت.

وی هدف از راه اندازی بیمارستان‌های صحرایی را ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم، ارتقا توان نیروهای درمانی جهت آمادگی در مواجهه با حوادث، بلایا و مواقع بحران و اشاعه فرهنگ بسیجی و جهادی برشمرد.

این بیمارستان با همت سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، هلال احمر استان و بیمارستان شهید دکتر قاضی سنندج راه اندازی خواهد شد.

استان کردستان بسیج بیمارستان پوست جامعه پزشکی جراحی دانشگاه علوم پزشکی زنان کودکان هلال احمر استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر