کد خبر: 214469 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: کردستان قطب تئاتر کشور است و حمایت و تقویت تئاتر اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان است.

به گزارش ایلنا ازکردستان، حجت الاسلام رحیم جعفری افزود: اگر با راهبرد تعامل سازنده و منطقی فضای مهر و محبت و وفاداری و تحمل را معنی کنیم و به عرصه عمل برسانیم کردستان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، امیدوارم در همه عرصه‌های ملی و بین المللی بدرخشیم.

وی افزود: وظیفه می‌دانم از تلاش، همت و قدرت هنری هنرمندان عزیز تشکر کنم و صمیمانه به عوامل این فیلم تبریک عرض کنم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اظهار خوشحالی از راهیابی نمایش کفش‌هایم را قدم بزن به جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: ظرفیت، توان و قدرت هنر نمایش در کردستان کم نظیر یا بی‌نظیر است.

وی اظهار امیدواری کرد: با حضور پیشکسوتان و هنرمندان بزرگ و تاثیرگذار، بتوان تئاتر کردستان را بیش از پیش تقویت و آن را جهانی کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خواستار حمایت دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و علمی استان برای علمی کردن تئاتر شد و گفت: راه‌اندازی رشته هنرهای نمایشی در دانشگاه‌های استان را پیگیری می‌کنیم.

جعفری از هنر تئاتر به دلیل تاثیرگذاری بالا در جامعه به عنوان مادر هنرها نام برد و گفت: از زمان پیداش انسان تئاتر وجود داشته و محدود به زمان و مکان خاصی نیست چرا که تئاتر به معنای حیات بشر است.

در بیست و ششمین جشنواره تئاتر منطقه یک کشور نمایش کفش‌هایم را قدم بزن عنوان بهترین بازیگری مرد، لوح یادبود بازیگر نونهال، تندیس و دیپلم افتخار بازیگری زن و تندیس و دیپلم افتخار بخش نمایش ‎نامه نویسی و کارگردانی را به خود اختصاص داد و جواز حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر را کسب کرد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشکسوتان تئاتر جامعه جشنواره بین المللی دیپلم زمان و مکان فرهنگ و ارشاد اسلامی کفش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر