کد خبر: 214529 A

نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان امروز در پارک تئاتر مریوان آغاز شد.

این مراسم همزمان با افتتاح پارک تئاتر(شانو) و برش کیک اختصاصی با حرکت کارناوال هنرمندان شرکت کننده در جشنواره و با اجرای موسیقی محلی و گروه‌های آیینی سنتی مناطق مختلف ایران، از میدان امام شافعی به مقصد پارک شانو آغاز شد.

به گزارش ایلنا از کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در آیین آغاز بکار این جشنواره گفت: ۲۲۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که در نهایت ۲۸ اثر جواز حضور در بخش نهایی این جشنواره را کسب کردند.

حجت الاسلام رحیم جعفری افزود: از این تعداد ۲۵ اثر داخلی و سه اثر خارجی از کشورهای عراق، ارمنستان و آذربایجان در جشنواره حضور دارند.

به گفته وی از ۲۸ اثر راه یافته به بخش نهایی جشنواره نیز ۲۳ اثر در بخش نمایشی و پنج اثر هم در بخش سنتی و آیینی حضور دارند.

وی در ادامه از مسئولان وزارت ارشاد، مسوولان استان کردستان بویژه استاندار کردستان، فرماندار، شورای شهر و شهرداری مریوان تشکر کرد و گفت: اگر همت و تلاش تمام دوستان نبود برگزاری جشنواره در این حد و با این کیفیت ممکن نمی‌شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان درباره کارگاه‌های آموزشی این دوره از جشنواره نیز گفت: در ایام جشنواره و در ساعاتی که نمایشی اجرا نمی‌شود، کارگاه آموزشی با حضور اساتید استانی و کشوری در پارک تئاتر شهر مریوان برپا خواهد شد.

نمایش‌های جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در۱۰ نقطه از شهر مریوان، دو شهر کانی دینار و برده رشه و سه روستای اطراف برگزار می‌شوند.

نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از ۲۶ تا ۳۰ مهرماه در شهرستان مریوان برگزار می‌شود.

ارمنستان ایران تئاتر تئاتر شهر جشنواره بین المللی شورای شهر عراق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر