کد خبر: 216788 A

رییس سازمان مدارس علوم و معارف قرآنی صدرا:

رییس سازمان مدارس علوم و معارف قرآنی صدرا گفت: اکنون ۱۲۶ مدرسه علوم و معارف اسلامی با ۹ هزار دانش آموز در کشور فعال هستند.

رییس سازمان مدارس علوم و معارف قرآنی صدرا گفت: اکنون ۱۲۶ مدرسه علوم و معارف اسلامی با ۹ هزار دانش آموز در کشور فعال هستند.

به گزارش ایلنا از کردستان، محمد علی فتحی در حاشیه آیین افتتاحیه مدرسه دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرا شهرستان قروه به اهمیت این مدارس اشاره کرد و افزود: تربیت نیروی نخبه دینی و فراهم کردن شرایط برای فضای سالم تربیتی رشته معارف از جمله این اهداف است.

او تصریح کرد: تعمیق باورهای دینی در میان نسل جوان و نوجوان، جذب و تربیت دانش آموزان با انگیزه و علاقه‌مند به فرهنگ و معارف اسلامی، ارتقای کیفی آموزش‌های دینی در میان نوجوانان، استفاده از ابزارها و روش‌های تبلیغی نوین دین مبین اسلام برای نوجوانان و جوانان از دیگر اهداف راه‌اندازی مدارس صدرا است.

به گفته او، کادر سازی در عرصه‌های فرهنگ دینی جامعه و گسترش روحیه معنویت در بین این نسل در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، آشنا سازی نسل نوپای جامعه با فرهنگ غنی قرآنی و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و ترویج آن در جامعه و آماده‌سازی زمینه‌های علمی و تربیت دینی نسل جوان برای ادامه تحصیل در مراکز آموزشی عالی از جمله این اهداف است.

فتحی گفت: غیر از سیستان و بلوچستان در سراسر کشور مدارس علوم و معارف اسلامی وجود دارد اما در سیستان و بلوچستان، مدرسه شهید مطهری فعالیت دارد.

رییس سازمان مدارس علوم و معارف قرآنی صدرا عنوان کرد: مقطع دبیرستان دارای چهار رشته تجربی، ریاضی، علوم انسانی و معارف است در حالی که رشته معارف فراموش شده است و بیشتر والدین و دانش آموزان به رشته‌های تجربی و ریاضی گرایش پیدا کرده‌اند.

او اظهار کرد: خوشبختانه به رشته علوم انسانی به ویژه رشته معارف اسلامی توجه زیادی شده است و تقاضاهایی برای ثبت نام در این مدارس در برخی از شهرستان‌ها وجود دارد.

فتحی تاکید کرد: یکی از مطالبات مقام رهبری، تحول در علوم انسانی است و تحول خود به خود انجام نمی‌شود باید علوم انسانی سنتی و حوزوی را با علوم انسانی جدید عجین کرد و این افتخار مدارس صدرا است.

به گفته او، باید دروس علوم انسانی را از آیات و روایات استخراج کرد و به سمت تحول پیش رفت و این کار مهم است و در تهران این کار انجام می‌شود تا تحولی که مد نظر مقام رهبری است محقق شود.

فتحی گفت: بر همه مسلمانان واجب است علومی که در آن اعتقادات، اصول، عقاید، اخلاق و احکام فقه تقویت شود را یاد بگیرند و در مدارس صدرا به این امر توجه می‌شود.

او از همکاران خواست با اخلاق، ادب و رفتار الگوی خوبی برای دانش آموزان باشند و دانش آموزان به ویژه دانش اموزان دوره اول باید با فعالیت، کردار و حجاب خود، الگویی برای سایر دانش آموزان باشند و اولیا با کمک‌های خود، مدارس را در حل مشکلات کمک کنند.

اخلاق بیت عصمت و طهارت جامعه دانش آموز دین مبین اسلام سیستان و بلوچستان مد مدرسه مشکلات منویات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر