کد خبر: 222479 A

سردار شریف:

مسوول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در گذشته توان نظامی قدرتمند منافع ملی و منطقه‌ای تعیین کننده بود، اما امروز این کارکرد تغییر کرده و عملیات نظامی در خدمت نظام رسانه‌ای است.

مسوول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در گذشته توان نظامی قدرتمند منافع ملی و منطقه‌ای تعیین کننده بود، اما امروز این کارکرد تغییر کرده و عملیات نظامی در خدمت نظام رسانه‌ای است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کردستان، سردار رمضان شریف روز سه شنبه در همایش بسیج، رسانه و گفتمان ولایت در سنندج افزود: در گذشته توان نظامی قدرتمند منافع ملی و منطقه‌ای تعیین کننده بود، اما امروز این کارکرد تغییر کرده و عملیات نظامی در خدمت نظام رسانه‌ای است و ادوات نظامی پیشرفته در زمینه تصرف مرزهای جغرافیایی و تامین منافع ملی و سایر مسائل تاثیر گذار بود اما امروزه این کاکرد مهم بر عهده رسانه‌ها است.

سردار شریف تصریح کرد: غرب قرن‌ها است از قدرت‌های رسانه‌ای به عنوان یکی از مولفه‌های قدرت نام می‌برد و درصدد است از این طریق به اهداف شوم خود در کشورهای اسلامی برسد.

وی: دشمنی غربی‌ها با انقلاب اسلامی ناشی از تولید گفتمان انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: می‌خواهند با استفاده از ابزار رسانه به این گفتمان ضربه زده و جلوی گسترش آن در جهان اسلام را بگیرند.

وی با بیان اینکه آرزوی دشمن به گل نشستن کشتی گفتمان انقلاب اسلامی است، افزود: ریشه همه طراحی‌ها و برنامه‌های دشمن محدود کردن پیام انقلاب است و می‌خواهد با ابزار رسانه به این اهداف خود برسد.

سردار شریف ادامه داد: غربی‌ها باید بدانند گفتمان انقلاب اسلامی با گفتمان کمونیستی تفاوتی بارز و اساسی دارد و هیچ قدرتی نمی‌تواند به گفتمان انقلاب اسلامی که گفتمان الهی است خدشه وارد کند.

وی بیان داشت: گفتمان انقلاب اسلامی از‌‌ همان آغاز بهمن ماه سال ۵۷ مخاطبین خود را در جهان شناخت و همه کسانی نیز که امروز تحت سلطه غربی‌ها هستند نگاه‌شان به پیام و گفتمان انقلاب است.

به گفته سردار شریف امروز عملیات نظامی در خدمت نظام رسانه‌ای است و نبرد اراده‌ها جای خود را به نبرد نظامی در میدان رزم داده است.

مسوول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه اذغان داشت: بزرگ‌ترین مشکل ما این است که فاقد سواد رسانه‌ای هستیم تا بتوانیم نیات کار خبری و رسانه‌ای که بنیانگذار رسانه آن را دنبال می‌کند کشف کنیم.

وی گفت: اگر ما سواد رسانه‌ای خود را بالا نبریم در دایره عملیات روانی دشمن قرار خواهیم گرفت چرا که قدرت در رسانه قدرتی تعیین کننده و تاثیر گذار در تمامی زمینه‌ها به شمار می‌رود.

سردار شریف استراتژی بسیج و سپاه را تقویت رسانه‌ها و کمک به آنان ذکر کرد و افزود: سپاه و بسیج رسانه‌هایی که به ارزش‌های انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن توجه داشته و مروج اهداف این نظام باشند را تقویت خواهد کرد.

به گفته وی سپاه با این اهداف در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در زمینه تقویت رسانه‌ها از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی و نشست‌های علمی انجام داده است.

وی با بیان اینکه نباید از این مساله غافل باشیم که امروز نبرد، نبرد اراده‌ها است و ابزار هم رسانه است بیان داشت: رسانه‌ها باید ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برجسته کرده و تاریخ منطقه، استان و کشور خود را به خوبی بشناسند تا در اجرای رسالت خود موفق باشند.

انقلاب بسیج جهان جهان اسلام دوره های آموزشی رسانه روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشتی کشورهای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر