کد خبر: 222480 A

معاون سیاسی استانداری کردستان:

کار‌شناسان سیاسی می‌بایست علاوه بر حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، اشراف کامل در این حوزه داشته باشند و اخبار و اطلاعات و داده‌ها را بخوبی تجزیه و تحلیل کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: کار‌شناسان سیاسی می‌بایست علاوه برحضور فعال در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، اشراف کامل در این حوزه داشته باشند و اخبار و اطلاعات و داده‌ها را به خوبی تجزیه و تحلیل کنند و علاوه برداشتن ارتباط با گروه‌های مرجع همچون روحانیون و سازمان‌های مردم نهاد، به شرح وظایف خود و فرمانداران آشنا باشند و بطور مستمر تحت آموزش قرار گیرند.

به گزارش ایلنا، علیرضا آشناگر در جلسه گردهمایی کار‌شناسان سیاسی و انتخابات فرمانداری‌های تابعه استان کردستان برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه در کل شهرستان‌های تابعه استان کردستان مدیران سیاسی و نمایندگان عالی دولت منصوب شده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اذعان داشت: بطور طبیعی امورات و شرح وظایف باید بگونه‌ای باشد که شاهد کمترین انحرافات و کاستی‌ها در کار‌ها باشیم.

وی با اشاره به اینکه تنها وظایف فرمانداران امورات سیاسی نیست و باید بعنوان نمایندگان عالی دولت امورات مربوط به مسائل اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی را نیز پیگیری کنند، افزود: کار‌شناسان سیاسی و انتخابات باید اتاق فکر فرمانداران باشند.

آشناگر افزود: اطلاعات و داده‌های کار‌شناسان سیاسی و انتخابات باید به روز باشد بگونه‌ای که در انجام وظایف خود دچار روزمرگی نشوند و باید به مصوبات و حدود و اختیارات حوزه کاری خود واقف باشند.

آشناگر با انتقاد از اینکه در شرایط فعلی میزان اشراف و تسلط کار‌شناسان حوزه سیاسی بر مسائل زیاد قوی و به روز نیست، تصریح کرد: کار‌شناسان سیاسی در دولت تدبیر و امید باید متخصص باشند بطوری که در آینده مدیران سیاسی از بین این کار‌شناسان انتخاب شوند.

آشناگر تاکید کرد: کار‌شناسان سیاسی می‌بایست علاوه بر حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، اشراف کامل در این حوزه داشته باشند و اخبار و اطلاعات و داده‌ها را بخوبی تجزیه و تحلیل کنند.

وی افزود: یکی از مبانی توسعه رصد تفکرات متفاوت در حوزه سیاسی است و کار‌شناسان سیاسی باید علاوه بر داشتن ارتباط با گروه‌های مرجع همچون روحانیون و سازمان‌های مردم نهاد، به شرح وظایف خود و فرمانداران آشنا باشند و بطور مستمر تحت آموزش قرار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تاکید کرد: تقویت نیروهای در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها به تمرکز بیشتر در ستاد استانداری‌ها کمک می‌کند.

وی به کار‌شناسان سیاسی فرمانداری‌های تابعه استان کردستان توصیه کرد: با توجه به اینکه مسئولیت اصلی استانداری‌ها و فرمانداری‌ها برگزاری و نظارت بر انتخابات است باید کم کم تحرکات انتخاباتی را رصد کنید و اقدامات انتخاباتی را در شهرستان‌ها با تحلیل به دفتر سیاسی وانتخابات استانداری ارسال کنید.

علیرضا آشناگر همچنین توصیه کرد: کار‌شناسان دفا‌تر سیاسی و انتخابات مسقر در استانداری و فرمانداری‌ها باید با صیانت از آرای مردم در انتخابات هیچ گرایش فردی به هیچ شخص یا گروه خاصی نداشته باشند و بی‌طرفانه و صادقانه امورات انتخاباتی را رصد و پیگیری کنند.

آشناگر تاکید کرد: کار‌شناسان سیاسی وانتخابات باید با مطالعه و تحلیل انتخابات گذشته میزان حضور مردم و دلایل کاهش یا افزایش حضور مردم را تحلیل کنند.

وی یک بار دیگر تاکید کرد: کار ما هدایت و نظارت بر انتخابات است و نباید در جهت گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای افراد و گروه‌ها ورود کنیم.

معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان خاطر نشان کرد تیم‌های ارزشیابی از استانداری به فرمانداری‌های تابعه اعزام خواهند شد و نحوه عملکرد کار‌شناسان سیاسی و انتخابات را از نظر تئوریک و عملی رصد خواهند کرد.

استان کردستان انتخابات دولت شبکه های اجتماعی فضای مجازی مسائل اقتصادی سیاسی استانداری شناسان فرمانداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر