کد خبر: 222685 A

معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت:

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: معادن جزو اموال بوده و به همه مردم تعلق دارد لذا باید در حفظ و بهره‌برداری از آنها با جدیت تلاش نماییم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: معادن جزو اموال بوده و به همه مردم تعلق دارد لذا باید در حفظ و بهره‌برداری از آنها با جدیت تلاش نماییم.

به گزارش ایلنا، سرقینی در اولین گردهمایی مشترک روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌‌ها و ادارات شهرستانی در سنندج افزود: معادن آغاز همه کارهای صنعتی بوده و قوانین موجود در این عرصه دل‌بخواهی نیست.

وی از اصلاح در روند صدور مجوزها، تسهیلات و ثبت محدوده معادن کشور خبر داد.

سرقینی تصریح کرد: در اهداف اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه موقعیت ویژه‌ای برای حوزه معدن قائل شده‌اند چرا که توسعه در حوزه معدن پایدار است و در مبحثتحریم‌ها نیز کمترین آسیب به بخش معدن و صنایع معدنی وارد شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر شکل مهندسی ثبت محدوده معادن مورد توجه قرار نگرفته است و در روند صدور پروانه‌های بهره‌برداری نیز بی‌تدبیری‌هایی صورت گرفته است تا جایی که ۳۲ پروانه برای اعضای این بخش صادر شده و محدوده معادن نیز شکل هندسی منظم خود را از دست داده‌اند.

سرقینی افزود: باید سازمان‌های تابعه استانی و شهرستانی زمینه را برای اکتشاف معادن برای افرادی فراهم کنند که اعتبارات و منابع مالی لازم را در خصوص اکتشاف معادن داشته باشند و از این پروانه‌ها برای اکتشاف استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: طی چند سال اخیر خیلی‌ها از محل خرید و فروش پروانه‌های معادن آسیب دیده‌اند و پهنه معادن کشور هم‌اکنون در دست افرادی است که کار نمی‌کنند یا نمی‌خواهند کار کنند.

سرقینی از استخراج ۴۲۰ میلیون تنی مواد معدنی در سال ۹۲ خبر داد و افزود: روند رو به رشد استخراج مواد معدنی و توسعه پایدار حوزه معدن کشور در سال جاری نیز تداوم دارد و به سمت بلوغ گام برمی‌دارد.

وی از تعهد یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی بخش معدن در بودجه حقوق دولتی کشور در سال جاری خبر داد و افزود: تا آخر مهرماه امسال تنها ۲۳۰ میلیارد تومان وصول شده است که سعی می‌کنیم طی چند ماه باقیمانده نیز حداقل یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان را محقق کنیم.

اقتصاد مقاومتی بودجه توسعه پایدار حقوق خرید و فروش رشد سازمان صنعت معدن و تجارت استان معدن منابع مالی وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر