کد خبر: 222691 A

استاندار کردستان:

استاندار کردستان گفت: قوانین و مقررات در کشور ما مانع از تولید است و باید اصلاح و بازنگری شود.

استاندار کردستان گفت: قوانین و مقررات در کشور ما مانع از تولید است و باید اصلاح و بازنگری شود.

به گزارش ایلنا، عبدالمحمد زاهدی در اولین گردهمایی مشترک روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها و ادارات شهرستانی با اشاره به اینکه درد ما در بخش تولید، صنعت، تجارت و بازرگانی دردی مزمن است افزود: در طول سالیان گذشته علی رغم همه زحمتها و تلاشها نتوانستیم به شاخص های قابل قبولی دست یابیم.

وی ادامه داد: مشکل تولید با ایجاد واحدهای تولیدی حل نمی شود باید با بازنگری در قوانین و مقررات و اصلاح سیستم بانکی این مشکل را حل کرد.

زاهدی اضافه کرد: سیستم بانکی به هیچ وجه نمی تواند به تولید در کشور کمک کند.

وی تصریح کرد: سیاستهای اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد و ما نیز باید قوانین و مقررات را به سمت اقتصاد مقاومتی سوق دهیم با برنده و پیش برنده تولید باشیم.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه یکی از ظرفیتهای مهم استان کردستان بخش تجارت خارجی است گفت: کردستان استانی مرزی است و یکی از ۴ مرز رسمی کشور به شمار می آید.

زاهدی در ادامه افزود: بخش عمده ای از ترانزیت مواد سوختی در مرز رسمی باشماق و بخش نیز از مرز نیمه رسمی سیرانبند صادر می شود.

وی گفت: یکی دیگر از ظرفیتهای استان، فرهنگی بودن کردستان است اگر به اقتصاد هنر دراستان توجه شود کردستان می تواند در عرصه موسیقی، فیلم، تئاتر و صنایع دستی صادر کننده خوبی باشد.

زاهدی اضافه کرد: یکی از دلایل بالا بودن قیمت تمام شده در بخش صنعت هزینه حمل نقل است که باید به این مهم توجه کرد.

وی در پایان به نعمت های خدادادی استان کردستان اشاره کرد و گفت: کردستان در بخش کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری از ظرفیت های خوبی برخوردار است ۸/۱ وسعت و ۲درصد جمعیت کشور را شامل می شود.

استان کردستان اقتصاد تئاتر رهبر معظم انقلاب سازمان صنعت معدن و تجارت شاخص صنایع دستی صنعت معدن قوانین و مقررات گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر