کد خبر: 232142 A

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: جشنواره ایده‌های بر‌تر کنترل و کاهش مواد مخدر برای اولین بار در ۱۵ دی ماه سالجاری در سنندج برگزار می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: جشنواره ایده‌های بر‌تر کنترل و کاهش مواد مخدر برای اولین بار در ۱۵ دی ماه سالجاری در سنندج برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اهداف جشنواره را شامل شناسایی ایده‌های جدید، بومی سازی ایده‌های مناسب، بستر سازی برای طرح آزادانه و خلاقانه ایده‌ها و کمک به سیاست گذاران حوزه اعتیاد دانست و افزود: در این جشنواره به ۱۰ ایده بر‌تر جوایز ویژه اهدا خواهد شد.

وی تصریح کرد: محورهای جشنواره شامل حوزه قوانین، اجرا، ذینفعان و ذی نفوذان و شهر پاک می‌باشد.

کریمی در ادامه افزود: علاقمندان به شرکت در جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت www. shmmmkurd. ir اطلاعات لازم در خصوص جشنواره را دریافت کنند و ایده‌های خود را ارسال نمایند.

درادامه این نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان نیز با اشاره به اینکه مواد مخدر تمام شئونات زندگی انسان‌ها را تهدید می‌کند تشکیل کارناوال‌های مبارزه با اعتیاد و کاهش مواد مخدر را با حضور افراد پاک و بهبود یافته بسیار موثر دانست و گفت: اجرای این کارناوال در زندگی مردم بخصوص جوانان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

حجت الاسلام رحیم جعفری افزود: در این حوزه محوریت و مبنای کار‌ها باید بر اصل آموزش و پژوهش باشد و کار را باید به دست سازمانهایی مردم نهاد و NGO‌ها داد.

وی ادامه داد: رسانه‌ها با انتشار اخبار و گزارشات هشدار دهنده در زمینه کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر می‌توانند بیشترین تاثیر را داشته باشند.

رحیم جعفری در ادامه با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب در هفته گذشته در کردستان با استقبال خوبی مواجه بود گفت: در این نمایشگاه ۸۰۰ میلیون تومان کتاب به فروش رسید که این رقم بسیار مناسبی است.

وی گفت: امید است هر ساله چنین نمایشگاهی در استان برگزار شود.

استان کردستان اعتیاد دی ماه رسانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مواد مخدر نمایشگاه کتاب کاهش جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر