کد خبر: 241546 A

نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماینده ولی فقیه در کردستان به تاثیرات سو فرهنگی ماهواره بر خانواده ها اشاره کرد و گفت: فرهنگ اسلامی و تعالیم و آموزه های قرآنی بهترین راهکار مقابله با فرهنگ ویرانگر غرب است.

نماینده ولی فقیه در کردستان به تاثیرات سو فرهنگی ماهواره بر خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: فرهنگ اسلامی و تعالیم و آموزه‌های قرآنی بهترین راهکار مقابله با فرهنگ ویرانگر غرب است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان در سنندج داشتن شغل را پشتوانه مهمی برای تشکیل زندگی جوانان دانست و گفت: مسئله ازدواج و اشتغال جوانان باید در اولویت ویژه‌ای قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام خانواده از قداست و جایگاه والایی برخوردار است، افزود: در امر ازدواج باید دستورات دینی و قرآنی مورد توجه قرار گیرد.

وی پایه و اساس زندگی زناشویی را مهربانی محبت و مودت زوجین دانست و افزود: نبود معنویت در خانواده‌ها مهم ترین علل از هم پاشیدگی خانواده‌ها است.

حجت الاسلام شاهرودی نبود معنویت و باورهای دینی و مشکلات فرهنگی را مهم ترین موانع ازدواج دانست و گفت: سخت کردن زندگی، توقعات بالا و دخیل کردن اشرافیت در زندگی را از معیارهای غلط خانواده دانست.

وی اظهارکرد: جامعه اسلامی باید در تمام ابعاد و زمینه‌های اقتصادی فرهنگی و ارتباطات راهکارهای عملیاتی ارایه کند.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال تمام مخلوقات را زوج آفریده است گفت: زن و مرد علیرغم تفاوت‌های شخصیتی و جنسیتی مکمل همدیگرند.

حسینی شاهرودی نوع نگرش افراد به خانواده را مهم ارزیابی کرد و افزود: نوع نگرش حاکم بر خانواده و فرهنگ دینی مشکلات و مسایل خانواده‌ها را حل می‌کند.

وی یادآورشد: اگر انسانها زندگی خانوادگی بر مبنای دین تشکیل دهند تمام مشکلات آنها حل خواهد شد.

ازدواج استان کردستان اشتغال جامعه اسلامی خانواده دین مبین اسلام زن و مرد ماهواره مشکلات ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر