کد خبر: 242063 A

رئیس اداره تشخیص پلیس فتای کردستان:

رییس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتای کردستان از ابزارهای ارتباط مجازی همانند چاقوی دولبه نام برد و گفت: عدم استفاده صحیح از این ابزارها می تواند موجب به خطر افتادن منافع ملی، تضییع حقوق شهروندان و همچنین بی اطمینانی مخاطبین به یک نهاد شود.

رییس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتای کردستان از ابزارهای ارتباط مجازی همانند چاقوی دولبه نام برد و گفت: عدم استفاده صحیح از این ابزارها می تواند موجب به خطر افتادن منافع ملی، تضییع حقوق شهروندان و همچنین بی اطمینانی مخاطبین به یک نهاد شود.

به گزارش ایلنا، سرگرد فیض الله منصوری امروز در سمینار آموزشی آشنایی با فضای تولید، تبادل و امنیت اطلاعات در فضای مجازی در سالن اجتماعات اداره کل انتقال خون کردستان در سنندج، افزود: ارائه هرگونه اطلاعات اعم از شخصی، حقوقی، بانکی و یا سازمانی به فرد با هویت نامشخص نباید تحت هیچ شرایطی صورت پذیرد و مراجعه حضوری مشتریان و هوشیاری واحدهایی که با ارباب رجوع ارتباط مستقیم دارند ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت اطلاعات در انتقال خون، استفاده از حافظه های قابل حمل، کلمات و رموز عبور کاربری مشترک، استفاده از نرم افزارها، نقل و انتقال فایل ها به رایانه های خارج از سازمان حتی برای انجام کارهای معوقه در منزل و با استفاده از رایانه شخصی، به اشتراک گذاری تصاویر بخش های قرنطینه و حساس سازمانی، اتصال رایانه شبکه داخلی به اینترنت و مکتوب نمودن رمزهای عبور از جمله مواردی است که باید نسبت به ان حساس بود.

سرگرد منصوری یادآور شد: پلیس فتا به عنوان نیرویی توانمند از لحاظ علمی و مهندسی و مقتدر در برخورد با خاطیان در جهت حفظ حقوق شهروندان توانایی ردیابی، پیگیری و برخورد قاطعانه با مجرمین را دارد اما بر اساس آموزه های دینی و سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند: پیشگیری بهتر از درمان است با ارائه آموزش سعی در ارتقای آگاهی مردم داشته تا طعمه سودجویان و فرصت طلبان نشوند.

مدیرکل انتقال خون کردستان در این سمینار ضمن قدردانی از فرماندهی پلیس فتای استان به جهت برگزاری این سمینار و اشاره به اهمیت انتقال خون در حوزه پدافند غیرعامل، گفت: جایگاه انتقال خون در مبحثپدافند غیر عامل جایگاهی خطیر است و در همه شرایط بخصوص در هنگام بروز بحران یکی از حساس ترین نهادها است که به صورت مستقیم در حفظ جان هموطنان دخیل است.

محمد سعید کریمیان افزود: سازمان انتقال خون همواره امین مردم بوده است و تمام اطلاعات اهداکنندگان که در زمان پذیرش ثبت می گردد و همچنین نتایج تست های آزمایشگاهی نزد این سازمان محفوظ است و تاکنون هیچگونه شکایتی حتی مبنی بر سو استفاده ناخواسته از این اطلاعات طرح نشده است.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی همانند زندگی واقعی نیازمند تبیین و اجرای قوانین مدبرانه است، گفت: پلیس فتا کردستان در این زمینه همکاری مطلوبی با انتقال خون داشته است و امیدواریم با آموزش های مدونی که توسط واحد آموزش و پژوهش انتقال خون با مشارکت پلیس فتا تدارک دیده شده است گامی موثر در امانتداری بهینه از اطلاعات برداشته شود.

در این سمینار مطالبی در خصوص ایجاد امنیت و کاهش مخاطرات در فعالیت های علمی، اقتصادی، اجتماعی در جامعه اطلاعاتی، حفاظت و صیانت از هویت دینی و ملی با استفاده صحیح از امکانات سایبری؛ تشخیص کلاهبرداری به وسیله تلفن همراه، شبکه های مجازی و امکانات مخابراتی، مواجهه با تماس های تلفنی مشکوک در فضاهای سازمانی و آشنایی با نحوه صیانت از اطلاعات طبقه بندی شده سازمان انتقال خون ارائه شد.

آموزه های دینی امنیت اطلاعات اینترنت تلفن همراه جامعه حقوق رایانه رهبر معظم انقلاب سالن اجتماعات فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر