کد خبر: 381966 A

استاندار کردستان:

ایلنا: استاندار کردستان گفت: جلوگیری از اتلاف منابع در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی و تولید ملی است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی در سومین جلسه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی صرفا تمرکز بر تولید داخلی نیست افزود: بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی بر چگونگی  و مصرف بهینه منابع متمرکز است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما اتلاف منابع و امکانات در حوزه انرژی، آب و ملزومات اداری زیاد است اضافه کرد: همه ادارات و سازمان‌های دولتی باید برنامه‌های مدونی در راستای کاهش و استفاده بهینه منابع داشته باشند.

زاهدی افزود: با مصرف درست علاوه بر کمک به اقتصاد ملی به بالا بردن سطح تولید نیز کمک کرده‌ایم.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به پتانسیل و ظرفیت‌های استان در حوزه کشاورزی و خصوصا  بخش زنبورداری اشاره کرد و گفت : کردستان اکنون از قطب‌های تولید عسل کشور به شمار می‌رود بر همین اساس ضروری است علاوه بر شناسایی مناطق مستعد برای زنبورداری آموزش افراد نیز به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی یکی دیگر از نیازهای اساسی توسعه بخش زنبورداری در کردستان را حفظ بازارهای موجود و شناسایی بازارهای جدید برای فروش عنوان کرد و گفت: بدون پیدا کردن بازارهای جدید فروش زنبورداران کردستانی با این میزان تولید با مشکل مواجه می شوند.

زاهدی در پایان اضافه کرد: لازم است پیش بینی های لازم برای تغییرات آب وهوایی  وتعامل لازم با اداره هواشناسی برای جلوگیری از متضرر شدن زنبورداران بصورت مستمر وجود داشته باشد.

اقتصاد مقاومتی انرژی تولید ملی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر