کد خبر: 405107 A

استاندار کردستان در شورای اداری استان:

ایلنا: استاندار کردستان از پذیرش گفتمان توسعه توسط مردم و تبدیل آن به یکی از مباحث اصلی در میان نخبگان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در دومین جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر آموزش و  پرورش برگزار شد با بیان اینکه در طول سه سال گذشته کردستان مسیرخود برای رسیدن به توسعه را پیدا کرده است گفت: مردم استان قبول کرده‌اند که از اقتصاد معیشتی صرف خارج و در اقتصاد ملی نقش آفرینی کنند.

زاهدی با بیان اینکه امنیت پایه و اساس هر موضوع توسعه‌ای است اظهار کرد: با تلاش اعضای شورای تامین استان و همدلی و همراهی مردم  امروز کردستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: عل‌رغم مجموعه مشکلات و کاهش شدید اعتبارات دولتی کارهای بسیار خوبی برای توسعه و آبادانی کردستان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه به اذعان اهل فرهنگ و هنر در هیچ دوره‌ای به اندازه این دولت در حوزه مسایل و برنامه‌های فرهنگی کار نشده است یادآوری کرد: روزی نیست که در نقطه‌ای از استان شاهد برگزاری یک برنامه عمده فرهنگی در بخش‌های مختلف نباشیم که برگزاری دو دوره جشنواره فرهنگ و هنر اقوام در سنندج نمونه‌ای از آنها است.

زاهدی اضافه کرد: در راستای شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کردستان به دیگر نقاط کشور تاپایان سال سه برنامه هفته فرهنگی در انزلی، تهران و جزیره کیش برگزار خواهد شد

مقام عالی دولت در کردستان به اقدامات صورت گرفته در مسایل عمرانی و زیربنایی نیز اشاره کرد و افزود: در سه سال گذشته تاکنون 480 کیلومتر راه روستایی و 120 کیلومتر راه بین شهری با 350 میلیارد تومان اعتبار احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

زاهدی افزود: در طول همین مدت 600 کیلومتر روکش آسفالت با صرف هزینه‌ای بالغ بر 100 میلیارد تومان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه  در دولت تدبیر و امید 900 کیلومتر خطوط برقرسانی،23 هزار انشعاب گاز  در روستاها و 355 پروژه گازرسانی در سطح استان به بهره‌برداری رسیده است خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته هزارو 700 میلیارد تومان در حوزه تامین و انتقال آب هزینه کرده است.

استاندار کردستان یادآوری کرد: تاکنون نیز به میزان 695 میلیارد توان در حوزه آب و سد سازی برای استان از دولت مصوبه گرفته‌ایم و همچنان در حال رایزنی برای افزایش این میزان هستیم.

زاهدی بهره‌برداری از هزارو 865 پروژه کشاورزی، اعلام مرز سیرانبند بانه به عنوان مرز رسمی، جذب پنج سرمایه‌گذار خارجی و سرمایه‌گذاری 800 میلیارد تومانی  در حوزه فناوری اطلاعات را از دیگر اقدامات صورت گرفته در دولت یازدهم خواند و اضافه کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و با این میزان سرمایه‌گذاری ظرف مدت دوسال برای شش هزار نفر به صورت مسقیم و برای بیش از 18 هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی همچنین به موففیت‌های حوزه ورزش در استان نیز اشاره کرد زد و گفت: در طول این مدت ورزشکاران کردستانی موفق به دریافت 677 مدال رنگارنگ در مسابقات گوناگون شده‌اند و در همین مدت 30پروزه ورزشی بهره‌برداری شده است.

وی به بهره‌برداری از 125 پروژه مدرسه سازی در مناطق مختلف استان اشاره کردو اضافه کرد: تجهیز مرز رسمی باشماق، پیگیری راه‌اندازی کارخانه‌های لاستیک سازی؛ سیمان پتروشیمی، زنجیره فولاد و احداث پالایشگاه تنها بخش از تلاش‌های انجام شده برای عمران کردستان در دولت یازدهم است.

وی گفت: مجموعه خدمات دولت در سه سال گذشته تا پایان هفته در کتابچه‌ای به صورت کامل منتشر و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

توسعه و پیشرفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر