کد خبر: 405597 A

با حضور وزیر آموزش و پرورش؛

ایلنا: کارخانه خوراک ژینودان دهگلان که سال 88 مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود، امروز فاز دوم آن توسط آموزش و پرورش افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، وزیر آموزش و پرورش که به عنوان نماینده دولت و برای افتتاح چند طرح عمرانی و خدماتی به کردستان سفر کرده است، پیش از ظهر امروز فاز دوم کارخانه خوراک طیور ژینودان دهگلان را افتتاح کرد.

فاز نخست این کارخانه در سال 1388 به بهره‌برداری رسیده بود و امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش مسؤولان اجرایی فاز توسعه‌ای آن افتتاح شد.

برای اجرای این پروژه در مجموع بیش از 50 میلیارد ریال هزینه شده و سالانه می‌تواند بیش از 30 هزار تن خوراک طیور را تولید کند.

فرماندار دهگلان در مراسم بهره‌برداری از این طرح، گفت: این شهرستان دارای قابلیت‌های خوبی در زمینه زراعت و طیور از جمله، بیش از 160 هزار هکتار زمین زراعی و 41 واحد مرغداری است.

یحیی نظری خاطرنشان کرد: در هفته دولت، 9 طرح در بخش‌های معابر روستایی، احداث کارخانه‌های عرقیات گیاهی، خوراک طیور، سردخانه و طرح عمرانی شهری به بهره‌برداری رسیده که برای آنها در مجموع بیش از 19 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به دیگر طرح‌های بخش کشاورزی در این شهرستان، افزود: طرح ساماندهی چشمه‌ها و روان‌آب‌های این شهرستان با طول 45 کیلومتر در دست احداث بوده که نیازمند بیش از 80 میلیارد ریال اعتبار است.

نظری اضافه کرد: با بهره‌برداری از این طرح بیش از 750 هکتار از مزارع این شهرستان از حالت دیم به آبی تبدیل می‌شود و 562 خانوار روستاهای این منطقه از اشتغال پایدار و ارتقای سطح درآمد برخوردار می‌شوند.

آموزش و پرورش خوراک طیور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر