کد خبر: 435334 A

استاندار کردستان مطرح کرد:

استاندار کردستان با بیان اینکه دانشگاه یک ماهیت سیاسی دارد، ابراز داشت: به اقتضای سنی، دانشجو باید نسبت به سرنوشت جامعه و کشورش احساس مسئولیت داشته باشد.

به گزارش ایلنا، عبد الحمید زاهدی در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویانی که در اعتراض به وابستگی نظام به بیگانه جان خود را تقدیم کردند، اظهار داشت: روز ۱۶ آذر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت رسمی به عنوان روز دانشجو شناخته شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه محل فراگیری علم است و به خاطر فراگیری علم تاسیس شد افزود: دانشجو یعنی جوینده دانش و به طبع آن روحیه پرسشگر و نقادی داشته باشند. دانشجویان نسبت به مسائل جامعه حساس می باشند و از مسئولان انتظار دارند آنان را درک کنند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه دانشگاه یک ماهیت سیاسی دارد ابراز داشت: به اقتضای سنی دانشجو باید نسبت به سرنوشت‌جامعه و کشورش احساس مسئولیت داشته باشد و همچنین بدلیل موقعیت علمی که پیدا می‌کند باید در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی فعال باشد و این نیز ناشی از احساس مسئولیت اجتماعی دانشجویان است.

زاهدی با تاکید بر اینکه دانشجو یک عنصر فعال است، افزود: این یک واقعیتی است که مدیران باید بپذیرند که با قشری روبه رو هستند که دارای روحیه نقادی هستند و در تمام عرصه‌های سیاسی و اجتماعی مشارکت فعالی دارند.

شایان ذکراست در پایان این مراسم از دانشجویان نمونه دانشگاه علوم پزشکی تجلیل به عمل آمد .

اجتماعی و فرهنگی جامعه دانشجو دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر