کد خبر: 435425 A

فرماندار سنندج:

ایلنا: محمد ابراهیم زارعی گفت: امروز به همت دولت تدبیر و امید فضای تقابلی به فضای تعاملی تبدیل شده است .

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرماندار سنندج در مراسم روز دانشجو در دانشگاه کردستان با بیان اینکه دانش‌اندوزی و تجهد به علم رسالت و وظیفه‌ دانشجویان است، گفت: تجلیل از دانشجو در واقع تجلیل از علم و دانش‌اندوزی است چون دانشجویان تولید کننده علم و دانش هستند.

زارعی افزود: دانشجویان نهال انقلاب اسلامی را با خون خود آبیاری کرده‌اند. اصلاح‌گری و ظلم‌ستیزی از ویژگی‌های دانشجویان است و سعی دارد جامعه را از کج‌روی‌ها باز دارد.

فرماندار سنندج همچنین اظهار داشت: دانشگاه ساحتی است که صداقت و امانت‌داری و پاکی در آن وجود دارد و دانشجو باید ساحت جامعه را بشناسد و وقتی آستانه تحول جامعه را خوب شناخت آنگاه می‌تواندحرف خود را به کرسی بنشاند.

زارعی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهوری به کرسی‌های آزادی‌اندیشی تأکید دارند که فضای جامعه باید فضای باز و نقد باشد تا دانشجو بتواند نقادانه صحبت کند و نقدی کند که نقد تعاملی باشد. در جامعه هم باید نقد در فضای تعاملی، همراهی و هم‌افزایی و همکاری باشد.

فرماندار سنندج تصریح کرد: جامعه‌ ما نیازمند تحول است و نیازمند این هستیم که دانشجو مجهز به علم و دانش باشد تا بتواند عالمانه نقد کند.

زارعی افزود: امروز به همت دولت تدبیر و امید فضای تقابلی به فضای تعاملی تبدیل شده چراکه بیان مغرضانه گذشته به بیان مسالمت‌آمیز بدل شده است.

جامعه دولت علم و دانش سنندج محمد ابراهیم زارعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر