کد خبر: 464727 A

مدیرکل کمیته امداد امام استان کردستان:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان با تأکید بر لزوم کمک به مستمندان گفت: ترویج احسان و نیکوکاری از دستورات دین مبین اسلام است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قنبر موسی نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در سالن جلسات کمیته امداد امام خمینی (ره ) استان برگزار شد، افزود: هرساله در آستانه سال جدید کمیته امداد جشنی تحت عنوان جشن نیکوکاری با مشارکت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی مختلف و همراهی اقشار جامعه جهت کمک به نیازمندان برگزار می‌کند.

وی به  اهداف جشن نیکوکاری اشاره کرد و گفت: اهداف جشن نیکوکاری شامل مشارکت دادن گروه‌های مختلف جامعه، داشتن تثبیت با گروه‌های هدف، بسترسازی مناسب به‌منظور مشارکت طبقات مختلف جامعه، فراهم کردن شناسایی ظرفیت‌های موجود اقتصادی و اجتماعی و تأمین بخشی از نیازهای نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان با تأکید بر لزوم کمک به مستمندان گفت: ترویج احسان و نیکوکاری از دستورات دین مبین اسلام است.

موسی نژاد به مسئولیت اجتماعی اشاره کرد و افزود: مردم جامعه نسبت به هم مسئولیت دارند و یکی از مسئولیت‌های اجتماعی، کمک به فقرا، نیازمندان و مستمندان است.

موسی نژاد به شعار امسال جشن نیکوکار اشاره کرد و افزود: شعار امسال  جشن نیکوکاری بهار همدلی و شکوه مهربانی است.

وی تصریح کرد: لازم است جهت برگزار کردن بهتر این جشن تمام ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی کمیته امداد را همراهی و همکاری نمایند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان  در مورد برنامه‌های امسال گفت: از برنامه‌های امسال دیدار با خیرین و دریافت مستقیم کمک‌های آنان و کاهش  تعداد پایگاه‌ها است که بیشتر به کیفیت کار توجه می‌شود.

موسی نژاد ادامه داد: در سطح استان تعداد هزار مدرسه و هزار مسجد در این امر خیر مشارکت دارند.

وی به زمان اجرای جشن نیکوکاری اشاره کرد و گفت: این جشن در تاریخ‌های 18 و 19 و 20 اسفند برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان در خصوص کمک به ایتام گفت: 6 میلیارد و 500 میلیون تومان به ایتام تا پایان بهمن‌ماه کمک شده است.

موسی نژاد ادامه داد: در حوزه زکات تا پایان بهمن 11ماه  میلیارد و 300 میلیون تومان زکات جهت کمک به محرومین توسط مردم پرداخت‌شده است.

وی در خصوص صدقات اظهار داشت: تا پایان بهمن‌ماه حدود 2 میلیارد تومان صدقات جمع‌آوری‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان به افراد تحت پوشش کمیته امداد اشاره کرد و افزود: بیش از 25 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند.

موسی نژاد خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی جهت خودکفایی به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کمک شده است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه خدمات به مردم نیازمند در مناطق محروم است .

وی در خصوص سفرهای زیارتی گفت: حدود 2 هزار نفر اعضای تحت پوشش کمیته امداد به مشهد مقدس اعزام شده اند.

وی به طرح‌های اجراشده اشاره کرد و گفت: 582 طرح درزمینه کاریابی اجراشده است.

احسان و نیکوکاری استان کردستان اصحاب رسانه دین مبین اسلام کمیته امداد امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر