کد خبر: 466460 A

رحیم جعفری:

مدیرکل ارشاد استان کردستان با تأکید بر نقش مساجد به‌عنوان پایگاه معنوی و دینی گفت: مساجد نقش اساسی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام رحیم جعفری در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان برگزار شد، به اصول  و محورهای مورد تاکید ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: این اصول شامل مسجد محوری، تربیت محوری وجوان‌گرایی می باشد.

وی درباره سیاست‌های کلی و راهبردی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اظهار داشت: این سیاست‌ها شامل ارتقای فرهنگ عمومی، اعتلای دینی و حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، مقاوم‌سازی فرهنگی، مقابله با تهاجم فرهنگی، تحقق عدالت فرهنگی با پذیرش تنوع فرهنگی، استفاده از ظرفیت‌های عرصه علم و فناوری و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با تأکید بر نقش مساجد به‌عنوان پایگاه معنوی و دینی گفت:  مساجد نقش اساسی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.

حجت‌الاسلام جعفری  تصریح کرد: در حال حاضر 39 هزار و 250 نفر در کانون‌های مساجد سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: 66 باب کتابخانه ویژه مخزن دار درجه‌یک تا پنج، 16 باب کانون‌های تخصصی، 33 باب خانه نور، 5 باب کانون دانشگاهی و 15 باب کانون‌های ویژه مصلی در استان فعال می باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در خصوص فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی کانون‌ها گفت: این فعالیت‌ها شامل اجرای طرح تفسیر کوتاه بر پایه جزء 4 قرآن کریم، اجرای طرح تلاوت نور و تفسیر، برگزاری دوره اندیشه‌های آسمانی در مشهد مقدس، برگزاری دوره آموزشی سفیران آسمانی ویژه ائمه جماعت در قم، راه‌اندازی انجام امور قرآنی در 33 خانه نور، برگزاری همایش‌های مسجد طراز اسلامی و دوره‌های توجیهی –آموزشی و تشکیل و راه‌اندازی 47 هسته پژوهشی در کانون‌های مساجد استان و انجام امورات مربوط به نماز و راههای گسترش آن است.

جعفری به فعالیت‌های بخش خواهران اشاره کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه و کارگاه‌های تخصصی حجاب و عفاف، شناسایی 280 نفر از خواهران فعال کانونی در سطح استان در راستای گسترش فعالیت بانوان در مساجد و برگزاری 4 جلسه شورای مشورتی متشکل از بانوان فرهیخته باهدف پیگیری آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین فعالیت‌های این بخش بوده است.

آسیب های اجتماعی استان کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر