کد خبر: 466461 A

علی مفاخری عنوان کرد:

فرماندار سروآباد با اشاره به تاثیرات مثبت امکانات فضای مجازی گفت: استفاده صحیح از فضای مجازی تهدیدهای آن را به فرصت تبدیل می‌کند.

به گزارش ایلنا، علی مفاخری با اشاره به اینکه دولت دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست اظهار داشت : باید نظارت کافی در این زمینه وجود داشته باشد.

وی با اشاره به تاثیرات مثبت امکانات فضای مجازی گفت: استفاده صحیح از فضای مجازی تهدید های آن را به فرصت تبدیل می کند و باید در این زمینه اطلاع رسانی کافی صورت گیرد.

مفاخری درباره دنیای فضای مجازی اظهار داشت: درحال حاضر شاهد نوع جدیدی از اعتیاد یعنی اعتیاد به فضای مجازی هستیم که این فضا آسیب‌ها و تهدیدات متعددی را با خود به دنبال داشته است که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها تغییر سبک زندگی و شکستن مرز باورها و ارزش‌ها به ویژه در میان جوانان است.

وی افزود: درعصر امروز که جنگ نرم علیه کشورهای مسلمان به‌ویژه ایران توسط کشورهای استکبار بیداد می‌کند دشمنان سعی می‌کنند تا بوسیله ابزارهای ارتباطی نوین بنیان خانواده‌ها را هدف گرفته و سست و ویران کنند که شبکه‌های اینترنت یا همان دنیای فضای مجازی یکی از ابزارهای مهم نرم دشمن محسوب می‌شوند.

فرماندار سروآباد افزود: خانواده‌ها نقش مهمی برای کاهش آسیب‌های نوپدید ناشی از فضای مجازی دارند به طوری که با برخورد درست با جوانان و معرفی آسیب های این فضا و و پیامدهای ناشی از آن ،شرایط را به گونه ای فراهم آورند تا فرزندانشان فقط از اثرات مثبت این فضا بهره مند شوند.

وی بیان داشت: جوانان و نوجوانان ما در مقابله با نسل‌های قبل خود از سواد رسانه‌ای بالایی برخوردارند و این موضوع موجب نامتعادل شدن روابط والدین و نگرانی آنها شده است.

خانواده فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر