کد خبر: 477660 A

استاندار کردستان عنوان کرد:

استاندار کردستان گفت: مردم آشنایی اولیه با موضوع پدافند غیر عامل را آنچنان کسب نکرده اند لذا توجیه و آموزش مردم در این زمینه ارجحیت دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالمحمد زاهدی امروز در جلسه شورای پدافند غیر عامل که با حضور دستگاه های متولی در استانداری برگزار شد با بیان اینکه تهدیداتی که امروز در منازعات بین المللی و منطقه ایی وجود دارد نیازمند راهکار و طرح بدیع و تازه است افزود: جهت مقابله با این تهدید ها می طلبد ساز و کار جدیدی را در نظر گرفت و آمادگی در تمامی زمینه ها الزامی است.

وی جنگ را صرفا نظامی تلقی ندانست و گفت: در ابعاد مختلف تهدیدات از سوی قدرت ها علیه کشور ها شکل می گیرد و می بایست در این زمینه هوشیاری گسترده صورت گیرد.

استاندار کردستان با بیان اینکه حوزه سایبری این روزها ابعاد زندگی فردی و اجتماعی را درگیر کرده است عنوان کرد: این ابعاد سازمان های دولتی و خدمات رسان را به خود وابسته کرده است و می بایست برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

زاهدی خاطرنشان کرد: معتقدم مردم آشنایی اولیه با موضوع پدافند غیرعامل را آن چنان کسب نکرده‌اند و توجیه و آموزش مردم در این زمینه ارجحیت دارد.

وی ادامه داد: آموزش مداوم مردم در اولویت کاری دستگاه های متولی قرار گیرد چرا که رویداد ها غیر قابل پیش بینی هستند لذا آگاهی قبل از حادثه می تواند از بروز فجایع جلوگیری به عمل آورد.

زاهدی سازمان های مسئول و صدا و سیما را در جهت اطلاع رسانی گسترده مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: می طلبد با برنامه ریزی همگام و همسو در راستای رفع موانع گام اساسی برداشت.

استاندار کردستان اظهار داشت: تمامی پروژه ها و طرح های ملی و منطقه ایی که مشمول می شوند لازم است  پیوست پدافند داشته باشند و اعتبار در پروژه ها نیز لحاظ می شود.

جنگ صدا و سیما فردی و اجتماعی مردم برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر