کد خبر: 480943 A

استاندار کردستان خبر داد:

استاندار کردستان از اتمام پروژه های چهار خطه‌کردن گردنه صلوات آباد تا تابستان سال آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، عبدالمحمد زاهدی در بازدید از روند اجرای پروژه راه‌سازی گردنه صلوات آباد سنندج ضمن بررسی مشکلات و دستور رفع موانع بر سر راه این پروژه گفت: با توجه به سرعت قابل قبولی که در اجرای این طرح وجود دارد به طور حتم این گردنه تا تابستان سال 97 دوبانده خواهد شد.

وی با بیان اینکه طول این جاده 21 کیلومتر و اعتبار اولیه آن 315 میلیارد ریال است ادامه داد: این پروژه جهت تسریع در اجرا در سه قطعه و به سه پیمانکار واگذار شده است.

زاهدی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امسال 62 درصد از این پروژه به بهره برداری می رسد گفت: 38 درصد باقیمانده از پروژه نیز حتما تا تابستان سال آینده زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

استاندار کردستان با بیان اینکه کار در گردنه صلوات آباد بصورت شبانه روزی و ایام تعطیل بدون توقف ادامه دارد افزود: در این پروژه 550 هزار مترمکعب خاک برداری و 105 هزارمترمکعب خاک ریزی می شود.

وی با اشاره به اینکه گردنه صلوات آباد از مسیرهای اصلی تردد در استان کردستان و شهر سنندج است افزود: با توجه به اینکه پنج تونل در این گردنه وجود دارد تونل اول از سمت سنندج از لحاظ خاک شناسی و شرایط ویژه توپوگرافی نیازمند بررسی مجدد است اما چهار تونل دیگر یک طرفه می شوند.

زاهدی با بیان اینکه تا یک سال و نیم آینده هر قطعه از این مسیر به اتمام برسد زیربار ترافیکی خواهد رفت اضافه کرد: ما در اجرای این پروژه به موضوع مبلمان جاده ای نیز توجه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: گردنه صلوات آباد برای مردم سنندج یک تفرجگاه محسوب می شود بر همین اساس در نظر است یک مطالعه خاص در خصوص مبلمان جاده ای و تبدیل آن به یک جاذبه گردشگری صورت بگیرد.

در این بازدید استاندار کردستان در خصوص برطرف کردن مشکلات مربوط به جابجایی تیرهای چراغ برق، خطوط مخابراتی،  گاز و استقزار سنگ شکن در محل این کارگاه ها دستورات لازم را صادر کرد و گفت: از مزایای قابل توجه این پروژه که از تخریب بخش هایی از طبیعت جلوگیری می کند استفاده از مصالح موجود در خود پروژه است.

 

استان کردستان برق شبانه روزی طبیعت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر