کد خبر: 493371 A

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان مطرح کرد:

مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان کردستان با تاکید بر اینکه کردستان ایران آماده هرگونه همکاری با کردستان عراق است، گفت: لازم است در زمینه تجارت بین اربیل و سنندج تسهیل‌گری کنیم و سرمایه گذاران اربیل و سلیمانیه دراین زمینه سرمایه گذاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد دره وزمی در همایش تجاری اربیل و سنندج که امروز در سالن جلسات مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای استان کردستان برگزار شد، با تأکید بر نتایج این همایش ها بیان داشت: این همایش‌ها می‌تواند راهی برای تأمین‌منافع مردم اربیل و سنندج و فرصتی برای صادرات کالاها و محصولات در ایران و سنندج باشد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با اشاره به اینکه استان کردستان در تولیدات  معدنی و کشاورزی جایگاه خاصی دارد، افزود: به دلایلی نتوانسته ایم این محصولات را در کردستان عراق و اربیل سلیمانیه معرفی کنیم و این همایش و گردهمایی ها فرصت مناسبی برای این امر است.

دره وزمی خاطرنشان کرد: تجار و بازرگانان و تولید کنندگان کردستان و اربیل باید به صورت روبرو با هم به گفتگو بنشینند و واقع گرایانه در مورد محصولات موجود و چگونگی صادرات آنها بحث و تبادل نظر کنند.

وی با تأکید برتوجه به مرغوبیت کالا در واردات و صادرات گفت: درمبادلات تجاری باید حقوق مصرف کنندگان دوطرف رعایت شود .

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان به رقابت های موجود در بازار اشاره کرد و افزود: عرصه، عرصه رقابت است و باید بتوانیم با تولیدکنندگان ترکیه یا هر کشور دیگری رقابت کنیم با این هدف که مصرف کنندگان از محصولات کردستان استفاده کنند.

دره وزمی با تأکید بر بسته بندی مناسب  گفت: در بسته بندی و کیفیت محصولات غذایی طوری عمل شود که کالی مرغوب با بسته بندی مناسب عرضه گردد.

وی اظهار داشت: انتظار داریم اتاق بازرگانی اربیل در شرایط برابر، محصولات ایران را ترجیح دهند و از آنها خرید کنند و ما نیز موظفیم محصولات درخور شأن مردم تولید نماییم.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان آمادگی را برای هرگونه همکاری اعلام کرد و گفت:  لازم است در زمینه تجارت بین اربیل و سنندج تسهیل گری کنیم و سرمایه گذاران اربیل و سلیمانیه دراین زمینه سرمایه گذاری نمایند.

دره وزمی به فرصت ها امکانات سنندج اشاره کرد و گفت: لازم است اتاق بازرگانی سنندج فرصت‌ها را در حوزه های معدن، فولاد، پتروشیمی و گردشگری، معرفی کنند تا بازرگانان بتوانند در این زمینه ها سرمایه‌گذاری و دادوستد کنند.

تجارت سرمایه گذاری صنعت معدن و تجارت عراق سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر