کد خبر: 500147 A

فرمانده پلیس راه کردستان عنوان کرد:

فرمانده پلیس راه کردستان گفت: ۳۱ تا ۴۰ درصد تصادفات صورت گرفته در جاده های کردستان مربوط به پلاک های خارج از استان بوده و این نشان می دهد افرادی که وارد استان می شوند با جاده های آن آشنایی ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ عیسی گوهری پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد سفر های نوروزی کردستان که در ساختمان معاونت عمرانی استانداری کردستان برگزار شد، با بیان اینکه در تابستان گذشته در جاده های کردستان ۱۰۰ نفر فوت و بیش از ۱۸۰ نفر مجروح شده بودند افزود: ۳۱ تا ۴۰ درصد تصادفات صورت گرفته در جاده های استان مربوط به پلاک های خارج از استان بوده و این نشان می دهد افرادی که وارد استان می شوند با جاده های آن آشنایی ندارند.

وی اظهار داشت: عمده مسافرانی که وارد استان می شوند به مقصد بانه حرکت و از مسیر فرعی حسین آباد عبور می کنند لذا مسئولان باید توجه ویژه ای به این مسیر داشته باشند و تمهیدات ایمنی لازم را اتخاذ کنند.

گوهری توجه به ۲۸ نقطه پر حادثه در جاده ها و محور های مواصلاتی کردستان راضروری دانست و عنوان کرد: باید به نحوی خدمات ارائه دهیم تا مسافرانی که وارد استان می شوند با وجود تابلو و علام شناخت جاده ها مسیر را با کمال آرامش ادامه دهند.

فرمانده پلیس راه کردستان گفت: چنانچه می خواهیم سفر و خاطره ای خوش برای مسافران وارد شده به این استان بوجود بیاوریم باید تمامی دستگاه ها به پای کار بیایند.

گوهری به آمار تصادفات جاده ای در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز سال جاری به نسبت سال های گذشته آمار تصادفات جاده ای ۵۰ درصد کاهش یافته است بنابراین از دستگاه های خدمات رسان و رسانه ها به جهت همکاری خوب تقدیر می کنیم.

وی از اجرایی شدن سامانه سپه تن بر روی اتوبوس های بین جاده ای خبر داد و گفت: سامانه سپه تن که به شکل یک دوربین است که بر روی آینه اتوبوس ها نصب و هرگونه انجام تخلف راننده را به پلیس راه گزارش می دهد.

فرمانده پلیس راه کردستان خاطرنشان کرد: این طرح از ۲۰ خرداد ماه اجرایی شده و تمامی تخلفات راننده به غیر از خوردن و آشامیدن را ثبت و گزارش می دهد.

 

 

پلیس راه تصادفات جاده ای جاده دوربین فوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر