کد خبر: 506620 A

بیگلری خبر داد:

نماینده مردم سقز و بانه از موافقت با پروژه گازرسانی به 9 روستای بانه خبر داد.

به گزارش ایلنا، محسن بیگلری با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر 137 روستای بالای 20 خانوار در شهرستان بانه وجود دارد که قابلیت گازرسانی دارند. 116 روستا از این تعداد هم اکنون از نعمت گاز برخوردارند و عملیات گاز کشی به سه روستای بانوان، کنده سوره و بلکه نیز در دست اجراست.

نماینده مردم سقز و بانه تصریح کرد: بر این اساس درصد نفوذ گاز در  روستاهای بالای بیست خانوار شهرستان بانه در حال حاضر 85 در صد است.

وی عنوان کرد: برنامه ریزی های لازم برای اجرای گازکشی به 9 روستای دیگر بانه انجام شده  که با اجرای این پروژه ها ضریب نفوذ گاز شهرستان بانه در روستاهای این شهرستان به بالای 90 درصد خواهد رسید.

بیگلری یادآور شد: این در حالی  است که میانگین بهره مندی روستاهای استان در سایر شهرستان ها 77 درصد است. مکاتباتی هم برای اجرای پروژه گازرسانی به بیست روستای دیگر و کوخ‌هایی که در مسیر خط انتقال گاز  قرار گرفته‌اند با وزارت گاز انجام شده و این موضوع در دست بررسی است.

بیگلری با بیان اینکه شهرستان  بانه یک شهر مرزی است، افزود: اجرای پروژه گاز رسانی به روستاهای این شهرستان علی‌رغم اینکه نقش مهمی در محرومیت‌زدایی دارد به عمران و توسعه روستاها و  در نتیجه ایجاد امنیت پایدار نیز کمک بسزایی می کند.

وی گفت: برای کاهش گاز بها و برگرداندن بانه به اقلیم 1 با وزیر  نفت مکاتبه و رایزنی‌هایی  هم انجام شده که امیدواریم به نتایجی برسیم

محسن بیگلری پروژه گاز رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر