کد خبر: 514482 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: دولت برای اجرایی‌کردن طرح های کارورزی و مهارت‌آموزی، 5 هزار میلیارد ریال تامین اعتبار و 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات مصوب کرده است.

به گزارش ایلنا، احمد رشیدی در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان با بیان اینکه برنامه اشتغال فراگیر مهمترین برنامه اقتصادی دولت در سالجاری است افزود: ایجاد 970 هزار فرصت شغلی تا پایان امسال در کشور، کاهش هشت دهم درصدی نرخ بیکاری و صیانت 80 درصدی شاغلان موجود کشور، کاهش عدم تعادل در بازار کار و ... از جمله اهداف اصلی اجرای برنامه اشتغال فراگیر است.

وی اظهار داشت: در برنامه اشتغال فراگیر، دولت مشوقهایی برای سرمایه گذاری بویژه در مناطق روستایی، عشایری و مرزی در نظر گرفته است که براساس این مشوق ها از سه تا هفت درصد معافیت برای سهم آورده سرمایه گذار متقاضی و نیز یارانه سود تسهیلات پرداختی به میزان 5 درصد در نظر گرفته شده است.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال کردستان همچنین به طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) اشاره کرد و گفت: این طرح که سال گذشته با همکاری سازمان یونیدو در کشور آغاز شد، خوشبختانه تا امروز دستاوردهای قابل قبولی در کشور و بویژه استان کردستان داشته است.

به گفته رشیدی براساس این طرح؛ تاکنون 47 رسته اشتغالزایی در استان شناسایی و معرفی شده که در سه رسته: ای تی- زنبورداری- گردشگری و صنایع دستی فعالیت های چشمگیری در طول یکسال گذشته انجام گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین آمار طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در استان پرداخت و افزود: براساس آمار بدست آمده از سامانه این طرح؛ تاکنون  11 هزار و 848 نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 6946 نفر دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

وی با بیان اینکه از بین ثبت نام شدگان تنها 2284 نفر شرایط  ورود به طرح کارورزی را دارند افزود: تا این لحظه تنها 295 واحد کارگاهی در استان با ثبت مشخصات خود در سامانه طرح کارورزی، متقاضی بکارگیری کارورز شده اند.

اشتغال بازار کار دولت کار و رفاه اجتماعی یونیدو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر