کد خبر: 527785 A

فرماندار سروآباد تاکید کرد:

فرماندار شهرستان سروآباد گفت: برخوردهای قاطعانه با تخلفات بخش آب و استقرار گروه‌های گشت و بازرسی جهت حفاظت از منابع آبی امری ضروری است، همچنین تحقق اهداف بخش آب نیازمند تعامل و همکاری کلیه ادارات مرتبط با این مقوله است.

به گزارش ایلنا، علی مفاخری در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سروآباد ضمن مهم برشمردن جلسات شورای حفاظت منابع آب، به پتانسیل های بالقوه این شهرستان در بخش‌های مختلف آب، کشاورزی و صنایع وابسته اشاره و اظهار داشت: طرح های پرورش آبزیان در توسعه و اشتغال شهرستان نقش موثری را ایفاء می کند، لذا لازم است موانع اجرای این پروژه ها برداشته شود.

وی به اهمیت مدیریت منابع آب، بحران های ناشی از کم توجهی به آن و پیامد های برداشت بی رویه منابع آب های سطحی و زیرزمینی اشاره کرد و گفت: برخوردهای قاطعانه با تخلفات بخش آب و استقرار گروه های گشت و بازرسی جهت حفاظت از منابع آبی امری ضروری است، همچنین تحقق اهداف بخش آب نیازمند تعامل و همکاری کلیه ادارات مرتبط با این مقوله است.

در ادامه جلسه رئیس اداره منابع آب سروآباد با تشریح دستورالعمل های 8 گانه طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب، گزارشی از اقدامات این اداره در زمینه طرح مذکور را بیان و خواستار همکاری کلیه دستگاه های مرتبط به خصوص مجموعه قضائی و انتظامی با این امر، در راستای اجرای هرچه بهتر طرح شد. 

 مینویی اجرای عملیات طرح آمار برداری منابع و مصارف آب های سطحی و زیرزمینی را یادآور و ابراز داشت: اهمیت نتایج این آماربرداری در مدیریت کلان آب و برنامه ریزی های این بخش طی سنوات آتی به گونه ای است که همکاری همه جانبه تمامی ارگان های مرتبط با این موضوع را می طلبد.

در پایان این جلسه هر یک از اعضاء به بیان دیدگاه های خود پرداخته و مطالبی را در ارتباط با مشکلات موجود در حوزه آب شهرستان سروآباد، ضرورت استفاده بهینه از منابع آبی، لزوم رعایت حریم و بستر رودخانه ها و برخورد با متخلفین عنوان کردند.

اشتغال کشاورزی مشکلات تخلفات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر