کد خبر: 564704 A

دبیر شورای زکات سنندج:

دبیر شورای زکات شهرستان سنندج گفت: دو میلیارد و 300 میلیون تومان زکات در هشت ماهه نخست امسال در سنندج جمع آوری شده است.

به گزارش ایلنا، غلامرضا آرامش با بیان اینکه پرداخت زکات می‌تواند به اقتصاد جامعه اسلامی و برقراری عدالت اجتماعی کمک کند، عنوان کرد: این نهاد تلاش می‌کند با جمع آوری و هدایت زکات به سمت نیازمندان در کمک به رفع مشکلات آقتصادی آنها موثر واقع شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعهد این شهرستان در زمینه زکات سال جاری جمع آوری دو میلیارد و 66 است، افزود: دو میلیارد و 300 میلیون تومان زکات در هشت ماهه نخست امسال جمع آوری شده است که با جمع آوری این مبلغ شاهد تحقق 130 درصدی زکات این شهرستان بوده ایم.

آرامش با اشاره به اینکه این مبلغ از طریق پرداخت 194 مورد زکات از طریق خیران جمع آوری شده است، اعلام کرد: 415 میلیون تومان از این مبلغ،  زکات مال التجاره، 312 میلیون تومان زکات غلات و مابقی زکات جمع آوری شده هم زکات واجب، کفاره و فطریه بوده است.

وی درادامه گفت: زکات جمع آوری شده در جهت کمک به مشکلات مختلف نیازمندان شامل کمک هزینه ازدواج، تحصیل، درمان، معیشت و همچنین ساخت پروژه های عمرانی عام المنفعه همچون مساجد، خانه عالم و  غسالخانه در سطح روستاهای این شهرستان هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد منطقه دو سنندج افزود: جهت کمک به برنامه‌های زکات به همکاری و همراهی بخشداران، دهیاران و امامان جمعه و جماعت در سطح روستاهای سنندج نیازمندیم.

اقتصاد کمیته امداد مشکلات سنندج کمک هزینه ازدواج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر