کد خبر: 109605 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه:

شدید‌ترین صدمات در حوادثساختمانی رخ داده که بعضا به مرگ افراد نیز منجر شده است.

ایلنا: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست تخصصی با کار‌شناسان دفتر فنی استانداری، تامین اجتماعی، شهرداری و نظام مهندسی، با اشاره به اینکه شدید‌ترین صدمات کار در حوادثساختمانی رخ می‌دهد، گفت: بیش از ۵۰ درصد از حوادثناشی از کار در بخش ساختمان اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سهراب براندیشه گفت: شدید‌ترین صدمات در حوادثساختمانی رخ داده که بعضا به مرگ افراد نیز منجر شده است.

وی مهم‌ترین عامل بروز این اتفاقات را عدم آگاهی کارگران و کارفرمایان و عدم رعایت اصول ایمنی و بهداشتی کار دانست.

قائم مقام وزیر و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه عنوان داشت: کاهش حوادثناشی از کار، صیانت از نیروی کار و ایمن‌سازی محیط‌های کار مستلزم ایجاد فرهنگ ایمنی و رعایت بهداشت کار در بین کارگران و کارفرمایان است و این مهم اهتمام و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط را می‌طلبد.

براندیشه در ادامه تصریح کرد: برای کاهش حوادثناشی از کار و ارتقای فرهنگ سلامت و رعایت بهداشت کار در کارگاه‌های ساختمانی باید آموزش و نظارت را در دستور کار قرار دهیم.

وی ابلاغ به موقع دستورالعمل‌های ایمنی را از جمله راهکارهای دیگر پیشگیری از حوادثخواند و افزود: کارگران و کارفرمایان نیز با جدی گرفتن نکات ایمنی و حفاظتی در کاهش حوادثناشی از کار نقش اساسی را برعهده دارند.

براندیشه در ادامه یادآور شد: بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تمامی ساعات شبانه روز از تمامی کارگاه‌ها به خصوص کارگاه‌های ساختمانی سطح استان بازدید به عمل آورده و نکات ایمنی و بهداشتی و حفاظتی کار را به کارفرمایان و کارگران تذکر خواهند داد که در صورت عدم اجرای این نکات برابر قانون برخورد خواهند کرد.

اداره کل تعاون کار و رفاه تامین اجتماعی دستگاه های اجرایی سلامت شهرداری قانون کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مرگ نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر