کد خبر: 109717 A

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه:

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از بهره‌مندی ۶ هزار و ۷۰۰ خانوار شهری و روستایی استان کرمانشاه از نعمت گاز طبیعی در نیمه اول سال جاری خبر داد.

ایلنا: مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: در شش ماهه اول سال جاری عملیات گازرسانی به شهرهای بانه وره و شاهو و فاز C شهرسرپل ذهاب و نیز گازرسانی به ۱۸ روستای استان به بهره برداری رسید که زمینه بهره‌مندی ۶ هزار و ۷۰۰ خانوار این مناطق از گاز طبیعی را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سید حمید فانی در خصوص وضعیت کلی گازرسانی در استان کرمانشاه تصریح کرد: تاکنون ۳۹۷ هزار مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی از گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند که از این تعداد ۳۶ هزار مشترک مربوط به بخش روستایی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه افزود: از مجموع ۳۰ شهر استان هم کنون ۲۳ شهر به شبکه گاز طبیعی متصل شده‌اند که زمینه بهره‌مندی ۹۶ درصد کل جمعیت شهری استان از گاز طبیعی را فراهم کرده است.

وی افزود: در بخش روستایی نیز تاکنون ۳۰ درصد جمعیت روستایی استان در قالب ۲۳۷ روستا از گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند که برنامه شرکت توسعه فعالیت‌ها در این حوزه است به نحوی که گازرسانی به ۲۰۰ روستای استان در دستور کار امسال و سال آینده شرکت است.

فانی در خصوص گازرسانی به بخش‌های صنعتی استان کرمانشاه گفت: تاکنون ۱۱ شهرک صنعتی در سطح استان به شبکه گاز متصل شده‌اند و گازرسانی به ۴ شهرک صنعتی نیز در دست اجراست و در آینده نزدیک نیز گازرسانی به فاز اول نیروگاه اسلام آباد غرب به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: گازرسانی به ۶۱ جایگاه سی. ان. جی نیز گستره استان انجام گرفته است که از این تعداد ۳۱ جایگاه مربوط به شهر کرمانشاه است.

فانی در خصوص برنامه‌های آتی شرکت گاز استان کرمانشاه تاکید کرد: در آینده نزدیک گازرسانی به ۱۵ روستای حومه جنوبی شهرستان اسلام آباد غرب و سه روستای چماق تپه، چم چم و طاهر آباد شهرستان سنقر به بهره برداری می‌رسد که موجب بهره‌مندی ۳ هزار خانوار این روستا‌ها از گاز طبیعی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در پایان گفت: تکمیل عملیات گازرسانی به شهر هلشی و گازرسانی به شهرهای باینگان، حمیل، نوسود و نودشه از دیگر برنامه‌های مهم شرکت گاز استان کرمانشاه است.

شهری و روستایی گاز کرمانشاه استان بهره اسلام روستا گازرسانی خانوار طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر