کد خبر: 111677 A

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی:

اصناف و بازاریان در خط مقدم جریانات اجتماعی قرار دارند و با همراهی کردن سیاست‌های دولت و رعایت عدل و انصاف در جامعه در ایجاد امنیت روانی و اجتماعی به‌خصوص امنیت غذایی و کالایی مردم دخالت مستقیم دارند.

ایلنا: سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت و جمعی از اصناف ثلاثباباجانی به مناسبت هفته نیروی انتظامی با فرمانده و کارکنان منطقه انتظامی این شهرستان دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ثلاثباباجانی، در این مراسم، فرمانده انتظامی شهرستان ثلاثباباجانی گفت: اصناف بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی و موجب اقتدار نظام اسلامی هستند. اصناف همیشه در کنار انقلاب بوده و آن‌ها را همراهی کرده‌اند و در به ثمر نشستن انقلاب سهم عظیمی داشته و در جبهه‌های جنگ و پشتیبانی همیشه حضور فعالی داشته و دین خود را برای تأمین امنیت جامعه ادا کرده‌اند.

سرهنگ فرامرز بابائی تاکید کرد: امروز اصناف به پلیس اعتماد دارند و اقتدار پلیس را ناشی از اعتماد جامعه به آن‌ها می‌دانند و ایجاد ارتباط، اعتماد اجتماعی و تعامل پلیس با اصناف را سه محور مهم در اعتماد عمومی و امنیت تلقی می‌کنند.

وی افزود: رفتار پلیس امروز طوری است که مردم با دیدن پلیس به آرامش می‌رسند و قانون شکنان و معترضان به حقوق اجتماعی بادیدن پلیس رفتار بازدارنده را در ارتکاب با جرائم پیدا می‌کنند. رفتار قانونمندانه و نظم و انضباط پلیس در جامعه برای شهروندان الگوپذیر است.

در ادامه این دیدار غفوری، سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی گفت: دشمنان ارزشهای اسلامی وفرهنگی مردم را نشانه گرفته‌اند و از طریق قاچاق، صادارات و واردات غیرمجاز کالای ضدفرهنگی تحت عنوان دستاورد مادی فرهنگی قصد دارند فرهنگ جامعه را تحت تاثیر قرار دهند.

غفوری بیان داشت: اما ارزش پذیری و حفظ ارزشهای اسلامی از طرف اصناف و بازاریان در این زمینه عامل بازدارنده بوده و نقش شوم دشمنان را برملا و نقش برآب می‌کند و با هر گونه کالای ضدفرهنگی و تهاجم فرهنگی مبارزه و از عرضه و فروش آن امتناع می‌ورزند.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی افزود: ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاری و یجاد فضای کسب و ار مناسب در بازار و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی نیازمند فراهم کردن و ارتقاء ضریب امنیتی در جامعه است لذا هرچه امنیت ارتقاء یابد سرمایه گذار باامنیت خاطر بیشتری به سرمایه گذاری می‌پردازد.

غفوری گفت: اصناف و بازاریان در خط مقدم جریانات اجتماعی قرار دارند و با همراهی کردن سیاستهای دولت و رعایت عدل و انصاف در جامعه در ایجاد امنیت روانی و اجتماعی بخصوص امنیت غذایی و کالایی مردم دخالت مستقیم دارند.

وی بیان داشت: اصناف همیشه در پیشگیری از جرائم پیش قدم بوده و در این زمینه به هشدارهای پلیسی و پیشگیری از جرائم توجه جدی دارند و با رعایت اصول حفاظتی متناسب با نوع فعالیت از وقوع سرقت‌ها جلوگیری می‌کنند.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی تصریح کرد: توجه اصناف به مسائل شرعی اسلام، اخلاق حسنه و داشتن رأفت اسلامی و توجه به حلال و حرام امنیت اجتماعی را ارتقاء می‌بخشد و اصناف خدمت به جامعه وتامین امنیت را عبادت می‌دانند.

غفوری بیان کرد: در اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری؛ اصناف نقش حساس وتأثیر گذاری دارند، زیرا توجه به کالا‌های ساخت داخل و فروش عرضه تولیدات داخلی را وظیفه خود می‌دانند. در اقتصاد مقاومتی عرضه و فروش کالای تولیدی داخل باعثایجاد اشتغال و سرمایه گذاری شده و ارزش افزوده اقتصاد ملی را افزایش می‌دهد که در این زمینه اصناف هوشیار و آگاهانه عمل می‌کنند.

وی اضافه کرد: در اقتصاد هر کسی که به عرضه فروش کالاهای قاچاق بپردازد و در خدمت اقتصاد بیگانه قرار بگیرد، به اقتصاد داخلی ضربه می‌زند. در اقتصاد مقاومتی توجه به ظرفیت‌ها و مصرف کالاهای تولیدی داخلی مدنظر است و عرضه و فروش آن‌ها از سوی اصناف تولید ناخالص داخلی را ارتقاء می‌بخشد.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی گفت: در این شهرستان تعداد ۱۰ اتحادیه صنفی با ۱۶۳رسته صنفی وجود دارد و کل واحد‌های صنفی ثلاثبابجاجانی تعداد ۷۵۲ واحد است. تعداد ۱۵۲ واحد صنفی فاقد پروانه کسب وجود دارد و از ابتدای سال تاکنون تعداد ۸ واحد صنفی پلمپ شده است که بیشتر آن‌ها مربوط به واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب بوده و تعداد بسیار کمی از این پلمپ با سایر جرائم صنفی بوده است که نشان دهنده توجه اصناف به رعایت قوانین و ارزشهای فرهنگی اسلامی در رعایت حقوق اجتماعی شهروندان است.

اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان اشتغال انقلاب جامعه حقوق دولت صنعت معدن و تجارت قاچاق امنیت سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر