کد خبر: 111717 A

کرمی در گفتگو با ایلنا:

داستان‌نویسی ابزاری برای انتقال اندیشه توسط انسان است.

ایلنا: رابط فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان هرسین استعدادهای بالقوه را وظیفه‌ای مهم و اساس در مجموعه کتابخانه‌های عمومی دانست و گفت: ما علاوه بر کشف استعداد‌ها باید آن‌ها را به فعلی برسانیم.

فاضل کرمی در گفتگو با ایلنا نویسندگی را یکی از هنرهای فاخر برشمرد و افزود: با این هنر امکان پرواز دادن اندیشه‌ها و ایجاد ارتباط با دل‌ها و جان‌ها فراهم و می‌تواند زمینه ساز تحولات گوناگون فردی و اجتماعی باشد.

وی خلق اثر هنری با جوهره معنا و ارزشهای لازم هنری را از بایسته‌های نویسنده داستان دانست و گفت: اثر نویسنده نگرش و زوایای دید او را تبیین می‌کند و پیام‌های او را به مخاطب منتقل می‌کند و این خیلی مهم است که نویسنده از فراز کدام قله نگاه و در کدام زاویه ایستاده است.

رابط فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان هرسین، تولید فرهنگی را در هر جامعه‌ای مهم خواند و تصریح کرد: نویسندگی صرفا ذوق، علاقه و استعداد کافی نیست بلکه مولفه‌های دیگری از جمله دانش، آگاهی، بینش و‌شناختی همه جانبه لازمه این کار بزرگ است.

کرمی در پایان صحبت‌های خود به تبیین شاخصه‌های مهم در نویسندگی پرداخت و گفت: خداباوری، پایبندی به اصول اخلاقی و ارزش‌های اسلامی و انقلابی، برخورداری از خلوص نیت و معنویت از ویژگی‌هایی هستند که نویسنده را در ارائه آثاری ماندگار و تاثیر گذار یاری می‌کند.

ارزش های اسلامی جامعه فردی و اجتماعی کتابخانه های عمومی انتقال هنر داستان اندیشه ابزاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر