کد خبر: 111763 A

سرپرست میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه:

معرفی آگاهانه جاذبه‌های استان کرمانشاه مانع از تخریب آن‌ها می‌شود.

ایلنا: سرپرست میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با توجه به وجود ۴۰۰۰ اثر تاریخی در استان کرمانشاه و تپه‌های با ارزشی که در این استان قرار دارد نیاز است با دقت و توجه ویژه‌ای از آن‌ها حفاظت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، نصرالله سپهر تصریح کرد: اصلیترین وظیفه میراثفرهنگی در قبال این آثار ابتدا حفاظت از آن‌ها و پس از آن پژوهش و معرفی این آثار است ما اگر بتوانیم حفاظت از این آثار را داشته باشیم به بخش اعظمی از وظایف خود عمل کرده‌ایم.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع جلساتی در شهرستانهای قصر شیرین و کنگاور با دهیاری‌ها برگزار شد که در این جلسات آموزشهای لازم از طرف یگان حفاظت برای حفظ و نگهداری هر چه بهتر از آثار و تپه‌های تاریخی به دهیاری‌ها داده شده است و این جلسات آموزشی در شهرستانهای سنقر و گیلانغرب نیز در حال برگزاری است.

سرپرست میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تشکیل جلسات در تمامی شهرستان‌ها الزامی بوده و جزء دستور کار یگان حفاظت قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل میراثفرهنگی کرمانشاه در پایان بهایجاد شوک لازم در جامعه برای جلوگیری از تخریب آثار اشاره کرد و افزود: با معرفی آگاهانه این آثار به مردم از تخریب نا‌بجای آثار جلوگیری شود.

در ادامه این جلسه مباحثو مشکلات حقوقی و معاونت میراثفرهنگی مطرح شد که با توجه به اینکه ۴۰۰۰ اثر شناسایی شده و ۲۱۶۰ اثر به ثبت رسیده، ثبت سایر آثار جزء اولویت‌های حوزه میراثفرهنگی قرار گیرد.

جامعه صنایع دستی و گردشگری مشکلات کرمانشاه استان معرفی میراثفرهنگی آثار تخریب آگاهانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر