کد خبر: 112217 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه:

یکی از مشکلات تعاونی‌ها کمبود تسهیلات در این بخش بود و راهکار ما برای رفع این مشکل استفاده از ظرفیت کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در همایش یک روزه روسای ادارات، کار‌شناسان حوزه تعاون افزود: تعاونی یکی از مناسب‌ترین الگوهای اشتغال است و بایستی در این زمینه از ظرفیت بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی بهره گرفت.

به گزارش ایلنا، سهراب براندیشه با اشاره به سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد کشور گفت: برای تحقق این امر تشکیل توسعه و نظارت بر تعاونی‌ها در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم با وجود کار‌شناسان مجرب بتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.

وی در ادامه به نامگذاری سال به نام حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی گفت: تعاون یکی از راه‌های تحقق حماسه اقتصادی است و با روحیه تعاون، همدلی و همفکری می‌توان به اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی کشور کمک کرد.

وی با اشاره به عارضه یابی صورت گرفته در بخش تعاون در استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از مشکلات تعاونی‌ها کمبود تسهیلات در این بخش بود و راهکار ما برای رفع این مشکل استفاده از ظرفیت کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان بوده که توانسته‌ایم در دو سال گذشته تعداد ۱۵۸ تعاونی با مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری پذیرش کنیم.

وی افزود: مبلغ ۴۷ میلیارد تومان تسهیلات برای تعاونی‌ها در کارگروه مصوب شده که ۳۵ میلیارد تومان آن به تعاونی‌ها پرداخت شده است.

براندیشه در پایان گفت: براساس نتایج بررسی‌های به‌عمل آمده توسط تیم خود ارزیابی از میان ادارات شهرستان‌ها اداره تعاون، کار و امور اجتماعی شهرستان کنگاور و در بخش ستادی نیز اداره اشتغال رتبه اول را کسب کرده‌اند.

استفاده از ظرفیت اشتغال اقتصاد کشور حماسه اقتصادی حماسه سیاسی سرمایه گذاری صنعت کار و رفاه اجتماعی کشاورزی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر