کد خبر: 113085 A

آیت الله هاشمی رفسنجانی:

امروز در کشور به آرامش، اتحاد و همدلی نیاز داریم، زیرا اختلاف ها به ضرر همه است و کشور را از مسیر پیشرفت دور می کند و نباید اجازه دهیم با برخی اظهار نظرهای نادرست این آرامش کشور از بین برود.

ایلنا: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم سالگرد چهارمین شهید محراب که در مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد، گفت: امروز شاهد اختلاف، جنگ و درگیری و کشتار در اکثر کشورهای منطقه هستیم، ولی شاهدیم که در کشور ایران اسلامی ثبات و آرامش حاکم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، آیت الله هاشمی تاکید کرد: خوشبختانه ملت ایران نشان داده‌اند که تمام صحنه حامی و پشتیبانی دولت و انقلال هستند که نمونه آن حضور خودجوش این مردم در جنگ هشت ساله بود که باید قدر این نعمت را بدانیم.

وی با اشاره به اینکه ملت در دوران سازندگی و پس از جنگ نیز همواره حامی نظام و انقلاب بوده و هنوز هم پای کار هستند، گفت: با وجود پیشرفت‌هایی که در کشور حاصل شده، اما مردم هنوز بطور کامل ثمرات انقلاب را نچشیده‌اند و باید کارهای بیشتری برای آنان صورت بگیرد.

رییس مجمع تشخیص مصلت نظام افزود: امروز در کشور به آرامش، اتحاد و همدلی نیاز داریم، زیرا اختلاف‌ها به ضرر همه است و کشور را از مسیر پیشرفت دور می‌کند و نباید اجازه دهیم با برخی اظهار نظرهای نادرست این آرامش کشور از بین برود.

آیت الله هاشمی در ادامه با اشاره به حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات امسال ریاست جمهوری، بیان داشت: انتخابات ریاست جمهوری ایران در ‌‌نهایت آرامش و به بهترین شکل و بدون هیچ مشکلی برگزار شد و مردم به فرد مورد نظرشان رای دادند.

هاشمی در ادامه به ویژگی‌های استان کرمانشاه و پتانسیل‌های آن اشاره داشت و تاکید کرد: از گذشته‌های بسیار دور کرمانشاه از مراکز تمدنی ایران بوده و مردمش به شهامت، مهمانوازی و شجاعت معروف بوده‌اند.

رییس مجمع تشخیص مصلت نظام افزود: استان کرمانشاه از نظر مذهبی و قومی تنوع بسیار بالایی دارد، ولی بازهم می‌بینیم که در این استان همچنان آرامش و همدلی برقرار است و مردم در کنار هم زندگی می‌کنند.

آیت الله هاشمی بیان داشت: جنگ تحمیلی از کرمانشاه شروع و در کرمانشاه نیز پایان یافت و مردم کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی با وجود تحمل مشکلات فراوان، میزبان خوبی برای رزمندگان بودند.

وی گفت: استان کرمانشاه در بخشهای مختلف پتانسیل‌های بسیار خوبی دارد ولی هنوز حق مردم کرمانشاه به خوبی ادا نشده و امیدواریم مسئولین به این خطه از کشور توجه بیشتری داشته باشند.

هاشمی در ادامه سخنان خود به جایگاه والای شهید آیت الله اشراف اصفهانی اشاره داشت و اضافه کرد: آیت الله اشرفی اصفهانی از علمای زاهد، عالم، آرام و متقی بودند که منشاء خدمات بسیاری هستند.

رییس مجمع تشخیص مصلت نظام در پایان سخنان خود گفت: این شهید محراب خدمات بسیاری در غرب کشور داشته‌اند و بار‌ها با لباس بسحی در خط مقدم جبهه در بیان رزمندگان حضور یافت و مایه دلگرم برای آنان بود.

تلاش عده‌ای انگشت شمار برای برهم زدن سخنرانی آیت الله / ناکامی آنان

در حالی که استقبال مردم کرمانشاه از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بسیار چشمگیر بود و ضمن پر شدن صحن مسجد؛ شعاع اطراف آن نیز آکنده از حضور مردم بود اما گروهی ۱۰-۱۵ نفره که از قبل داخل مسجد سازمان دهی شده بودند؛ سعی کردند همچون ماجرای اهانت به یادگار امام(ره)، توهین به رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن حضرت معصومه(س) و اهانت به رئیس جمهور بعد از بازگشت از نیویورک در فرودگاه مهرآباد، این مجلس را متشنج و مانع سخنرانی آیت الله هاشمی شوند که با شعار یکپارچه «درود بر هاشمی» اکثریت مردم؛ مجبور به سکوت شدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با یادآوری آفت‌های تفرقه؛ به این گروه قلیل، آنان را به وحدت و همراهی با اکثریت مردم فراخواندند.

آیت الله هاشمی انتخابات ایران جنگ تحمیلی دولت رئیس مجلس شورای اسلامی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مجمع تشخیص مصلحت نظام مسجد هاشمی رفسنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر