کد خبر: 113100 A

آیت الله هاشمی رفسنجانی:

همه مسلمان هستیم و باید به اعتقادات و باورهای همدیگر احترام بگذاریم و به شدت از افراطی گری و تندروی پرهیز کنیم.

ایلنا: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع روحانیون شیعه و سنی استان کرمانشاه گفت: باید بدانیم که از تفرقه و اختلاف، تنها دشمنان سود می‌برند و نظام آسیب می‌بیند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، آیت الله هاشمی رفسنجانی با ابراز رضایت از وحدت بین سنی و شیعه در استان کرمانشاه، بیان داشت: همه مسلمان هستیم و باید به اعتقادات و باورهای همدیگر احترام بگذاریم و به شدت از افراطی‌گری و تندروی پرهیز کنیم، زیرا امروز می‌بینیم که افراطی‌گری در جهان اسلام باعثبه وجود آمدن فتنه‌ها و آشوب‌های بسیاری شده است، البته سرانجام همین افراد افراطی و فتنه جو، زیانکار واقعی خواهند شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در طول انقلاب نقش علمای سنی و شیعه غیرقابل انکار بوده است و آنجایی که رژیم ستم‌شاهی به دنبال برچیدن نهاد روحانیت بود، این قشر هرگز اجازه این کار را به او ندادند.

آیت الله هاشمی افزود: علیرغم اینکه روحانیت پیش از انقلاب از سوی هیچ کسی حمایت نمی‌شدند، بازهم می‌دیدیم که به صورت خودجوش در مناسبت‌های مذهبی حضور پیدا می‌کردند و عقاید و منویات بنیانگذار کبیر انقلاب را به جامعه منتقل می‌کردند.

وی افزود: همانگونه که در انتخابات ۲۴ خرداد امسال مردم با گزینش یک روحانی به ریاست جمهوری بار دیگر اعتماد خود را به نهاد روحانیت در کشور نشان دادند، علمای اسلام نیز در خوش‌نامی اسلام کوشا باشند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خود، گفت: می‌توانیم هم چهره‌ای خوشنام از اسلام ارایه کنیم و هم آن را بدنام نشان دهیم که امیدواریم همه ما با ترویج روحیه اتحاد و همدلی در میان پیروان مذاهب و مکاتب آسمانی در راه خوشنامی اسلام گام برداریم.

آیت الله هاشمی آیت الله هاشمی رفسنجانی انتخابات انقلاب شیعه شیعه و سنی مجمع تشخیص مصلحت نظام مسلمان هاشمی رفسنجانی اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر