کد خبر: 113178 A

آیت الله هاشمی:

در زمان تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، جو منفی شدیدی درباره بخش خصوصی در جامعه حاکم بود.

ایلنا: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز سه شنبه با استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، در این مراسم، آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: بنده برای اولین بار طرح افتتاح و تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را نزد امام راحل بیان کردم و خوشبختانه با پیگیری ایشان و کمک‌های مالی موفق به تاسیس این دانشگاه بزرگ در کشور شدیم.

رییس تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در بدو تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، با سرمایه‌ای در حدود ۵ میلیون ریال اقدام به این کار کردیم که امام خمینی(ره) خودشان مبلغ یک میلیون تومان به این دانشگاه مساعدت مالی داشتند.

وی ابراز داشت: در زمان تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، جو منفی شدیدی درباره بخش خصوصی در جامعه حاکم بود، ولی با این وجود به کار‌ها ادامه دادیم و اکنون می‌بینیم که این دشگاه سهم بسیار مهم و تاثیرگذاری در موفقیت‌های علمی کشور دارد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خود گفت: مردم ایران با حضور در این دانشگاه نشان دادند که حاضرند برای کسب علم، از جیب خود هزینه کنند.

هاشمی رفنسجانی تصریح کرد: ارتباط با مراکز علمی جهان مانند حضور در دانشگاه‌های خارج کشور و تبادل استاد و دانشجو، گامی مهم در ارتقای مدارج علمی کشور است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: یکی از تصمیمات خوب هیات موسس دانشگاه آزاد این است که دستاوردهای خوب دانشجویان را به مرحله تجاری سازی برساند.

وی راه اندازی پارک‌های علمی و فناوری در دانشگاه آزاد را یکی دیگر از برنامه‌های اصلی این دانشگاه در آینده‌ای نزدیک اعلام کرد و گفت: این مهم می‌تواند تحولی بزرگ در مقوله خودکفایی کشور ایجاد کند.

آیت الله رفسنجانی در پایان گفت: البته برخی افراد در راه کسب موفقیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی کارشکنی می‌کنند که همه باید در این زمینه هوشیار باشند و مانع از تحقق اهداف این کارشکنان شوند.

بعداز سخنرانی آیت الله هاشمی، میرزاده رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی کشور نیز گفت: درحال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی در ماقع مختلف کارشناشی ارشاد و دکترا در حال رقابت هستند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی امام خمینی بخش خصوصی جامعه جهان دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی رقابت علمی و فناوری مردم ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر