کد خبر: 115516 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

متاسفانه بارش امسال کمتر از بارندگی نرمال بلند مدت استان کرمانشاه است.

ایلنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در جلسه ستاد برنامه‌ریزی کشت پاییزه استان کرمانشاه گفت: با پیگیری‌های انجام شده تاکنون۱۰۱ هزار و ۸۸ هکتار گندم آبی، ۱۰۴ هزار و۷۷۰ هکتار گندم دیم، چهار هزار و ۷۳۲هکتار جو آبی و ۴۷ هزار و ۹۲۰ هکتار جو دیم در استان کشت شده است.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، علی اشرف منصوری افزود: در کشت پاییزه امسال پیش بینی می‌کنیم در استان کرمانشاه ۱۱۰ هزار هکتار گندم آبی، ۳۵۰ هزار هکتار گندم دیم، ۱۵ هزار هکتار جو آبی و ۱۶۵ هزار هکتار جو دیم کشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده حدود ۲۷ هزار تن بذر آبی و دیم برای کشت پاییزه امسال تهیه شده و مشکلی در این خصوص نداریم.

وی با توجه به پیش بینی‌های هوا‌شناسی گفت: متاسفانه بارش امسال کمتر از بارندگی نرمال بلند مدت استان کرمانشاه است و با توجه به این آمار‌ها، بارندگی موثر(پله) ۱۰ تا ۲۵ آبان رخ می‌دهد، لذا کشاورزان تلاش کنند تا قبل از این تاریخ در مناطق معتدل و سردسیر کشت دیم خود را انجام دهند.

منصوری در خصوص کلزا افزود: تاکنون چهار هزار و ۴۹۵ هکتار قرارداد کشت کلزا منعقد شده، چهار هزار و ۵۱ هکتار نیز کشت شده و تاکنون ۹۰۰ هکتار هم بیمه شده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی کرمانشاه در پایان برنامه‌ریزی برای استفاده مطلوب از توان کار‌شناسان ناظر، نظارت بر بذور خود مصرفی، همچنین نظارت بر بوجاری و ضد عفونی بذور استفاده شده و ارائه به موقع گزارش‌های هفتگی توسط شهرستان‌ها را مورد تأکید قرار داد.

جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه هکتار مدت امسال بارش کشاورزان گندم بارندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر