کد خبر: 118599 A

با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۱۰ بخش تخصصی دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه آغاز به کار کرد.

ایلنا: با حضور محمدرضا نیکبخت، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۱۰ بخش تخصصی دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، در مراسم رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برنامه سالم سازی دندان را یکی از برنامه‌های مهم سازمان بهداشت جهانی و مراکز بهداشتی جهان به ویژه در کشورهای درحال توسعه دانست و گفت: سلامت دندان متضمن سلامت انسان است و یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به سلامت انسان محسوب می‌شود.

دکتر نیکبخت با اشاره به اینکه رویکرد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه توسعه ایست و راه اندازی این ده بخش می‌تواند کمک زیادی به سلامت دهان و دندان و مسائل مربوط به کارایی و زیبایی آن می‌کند، گفت: روزانه۱۰ نفر متخصص گرایش‌های مختلف دندانپزشکی که از اعضای هیات علمی دانشگاه هستند بیماران را مورد معاینه، تشخیص و درمان قرار می‌دهند، ​مردم می‌توانند از اشراف علمی و آگاهی آنان و نیز مواد مورد استفاده مطمئن باشند.

وی آنگاه هزینه پزشکی دندان را سنگین ارزیابی کرد و افزود: بیشتر مردم از عهده هزینه‌های دندانپزشکی برنمی آیند و راه اندازی این بخش‌ها می‌تواند با تعرفه کمتر تعداد بیشتری از مردم را درمان کند.

رییس دانشکده دندانپزشکی نیز این بخش‌ها را شامل جراحی دهان، فک و صورت، پریودانتیکس، ارتودنسی، پروتزهای دندانی، ترمیمی، عصب کشی، اطفال، بیماری‌های دهان، فک و صورت، رادیولوژی دهان، فک و صورت و پانولوژی دهان، فک و صورت عنوان کرد و از آمادگی این بخش‌ها در دونوبت صبح و عصر خبر داد.

حمیدرضا مظفری همچنین از توسعه کلینیک دندانپزشکی گفت و از رسانه‌ها خواست در این زمینه آگاهی لازم را در اختیار همگان قرار دهند.

جراحی جهان دانشگاه علوم پزشکی درمان رسانه زیبایی سازمان بهداشت جهانی سلامت کرمانشاه دندانپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر