کد خبر: 118636 A

استاندار کرمانشاه:

کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه در دوره مسئولیتم ۱۳ رتبه ارتقاء پیدا کرده و این توفیق بزرگ را حاصل کار و اراده جمعی مسئولین استان می‌دانم.

ایلنا: استاندار کرمانشاه در جلسه کارگروه تخصصی اقتصادی استان از کاهش نرخ بیکاری استان از ۱۸.۹ درصد به ۱۰.۵ درصد خبر داد و گفت: از بدو مدیریتم استان کرمانشاه دومین استان بیکار کشور بود، ولیکن به لطف و مدد پروردگار بر اساس آخرین گزارشی که مرکز آمار ایران ارائه کرده استان کرمانشاه ۱۳ رتبه از نظر کاهش نرخ بیکاری ارتقاء پیدا کرده و اکنون در رتبه ۱۵ کشوری قرار داریم.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، حجت الله دمیاد افزود: این موفقیت قطعا حاصل کار و تلاش و اراده جمعی مسئولین استان است که جای تقدیر و تشکر دارد.

دمیاد همچنین نبود اعتبارات کافی در زمینه‌های مختلف صنعت، عمران، کشاورزی و اقتصاد را از مشکلات اساسی این دوره مدیریتی برشمرد و گفت: با تمام مشکلاتی که مجموعه مدیریت استان در تخصیص اعتبارات داشت، ولیکن نگاه عالمانه و مدیریتی مجموعه مدیریت استان در برنامه ریزی‌های توسعه‌ای باعثشده که در زمینه‌های اقتصادی و تجارت به نقطه‌های مطلوبتری برسیم.

دمیاد در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌ها و شایستگی‌های نهفته در استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: مسئولین استان باید در کنار موفقیت‌های پیش آمده عزم خود را جزم کرده و با نگاه‌های توسعه نگرانه زمینه‌های لازم را برای شکوفایی بیش از پیش استان فراهم کنند.

وی فعالیت‌های استان در حوزه توسعه صادرات و تجارت خارجی، پیگیری پروژه‌های عمرانی نیمه تمام، راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی و تعریض در خیابان مدرس کرمانشاه را نمونه‌ای از فعالیت‌های صورت گرفته طی هفت ماهه گذشته برشمرد.

استاندار کرمانشاه در پایان تصریح کرد: در سیاست‌های راهبردی استان همواره تلاش می‌کنیم که در راستای تحقق اهداف و منافع ملی، منطقه‌ای و استان گام برداریم و از هرگونه سیاست به دور از تدبیر و منطق پرهیز و جلوگیری می‌کنیم.

اقتصاد بیکاری تجارت صنعت کشاورزی مرکز آمار ایران مشکلات کرمانشاه استان سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر