کد خبر: 118717 A

فرماندار کنگاور:

مزارع سبزیجاتی که در شهرستان کنگاور با آب فاضلاب آبیاری می‌شوند، تخریب خواهند شد.

ایلنا: مزارع سبزیجاتی که در شهرستان کنگاور با آب فاضلاب آبیاری می‌شوند، تخریب خواهند شد. فرماندار کنگاور در جلسۀ کارگروه سلامت و امنیت غذائی این شهرستان با اعلام این مطلب گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد یکی از مهم‌ترین و اصلیترین راه‌های انتقال بیماری وبا، علاوه بر میوه و آبهای آلوده، سبزی‌هایی است که با فاضلاب خام آبیاری می‌شوند.

به گزارش ایلنا از کنگاور، حشمت الله عزیزی افزود: این گونه آبیاری خلاف قانون است و کسانی که دست به چنین اقدامی می‌زنند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد تا برخوردهای قانونی لازم صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در همین زمینه مقرر شده ادارات آبفا و آبفار شهرستان، علاوه بر ترمیم سریع شکستگیهای شبکۀ آب شرب و نیز شبکۀ فاضلاب، نسبت به کلر زنی مداوم منابع آب شرب اقدام کنند.

تسریع در حفر سه حلقه چاه جدید برای تامین آب شرب شهر کنگاور در دشت علی آباد، با توجه به کدورت آب منابع فعلی، نظارت مستمر بازرسان مرکز بهداشت بر فعالیت اغذیه فروشی‌ها و چلوکبابیهای سطح شهر، شناسائی و قطع نقاط مشترک شبکۀ توزیع آب شرب شهری با شبکۀ توزیع آب فضای سبز توسط شهرداری و رفع مشکلات بهداشتی استخر شنای شهرستان با هماهنگی اداره ورزش و جوانان و شبکۀ بهداشت؛ از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود که فرماندار کنگاور به آن‌ها اشاره کرد.

اداره ورزش و جوانان سبزیجات سلامت شهرداری فرماندار فضای سبز قانون مشکلات امنیت کنگاور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر