کد خبر: 119604 A

تعاونی ۱۶۰۲ زمکان شهرستان ثلاثباباجانی بعنوان شرکت تعاونی برتر در زمینه صادارت در سال ۹۱ انتخاب شد.

ایلنا: تعاونی ۱۶۰۲ زمکان شهرستان ثلاثباباجانی به‌عنوان شرکت تعاونی بر‌تر در زمینه صادارت در سال ۹۱ انتخاب شد. سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی گفت: تعاونی ۱۶۰۲زمکان با جمعیتی بالغ بر۱۲۴۶خانوار و ۷۹۲۵نفر جمعیت در حوزه می‌رآباد شهرستان ثلاثباباجانی برای دومین سال پیاپی به‌عنوان شرکت تعاونی فعال و بر‌تر در حوزه تجارت و بازرگانی صاردات و واردات انتخاب شد.

عزیز غفوری در گفتگو با خبرنگار ایلنا تاکید کرد: این شرکت تعاونی در میان شرکت تعاونی مرزنشینان استان کرمانشاه ۹شرکت تعاونی مرزنشین در شهرستان ثلاثباباجانی مفتخر به کسب افتخار تعاونی بر‌تر در زمینه صادرات و ورادات شد و بعنوان شرکت مرزنشینان بر‌تر و توانمند در زمینه تجارت معرفی شد.

وی گفت: شرکت تعاونی مرزنشینان ۱۶۰۲زمکان در سال ۱۳۹۱میزان یک میلیون هفتصد هزار دلار صادرات از طریق مرزهای کشور و استان به مقصد کشور عراق و امارات متحده عربی انجام داده است که برای دومین سال پیاپی بعنوان شرکت تعاونی مرزنشینان بر‌تر برگزیده شد.

سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی بیان داشت: مهم‌ترین اقلام صادراتی که توسط این شرکت تعاونی صادر شده است، شامل صنایع غذایی، رب گوجه فرنگی، میوه، محصولات مصنوعی پلاستیکی، لوازم خانگی وقطعات آلومینیومی است که به کشورهای عراق و امارات متحده عربی انجام گرفته است. تعاونی مذکور در سال ۱۳۹۱واردات۶۰۰ تن برنج دانه بلند هندی از محل سهمیه‌های اختصاصی مرزنشینان به ارزش ۲۴۰۰۰دلار انجام داده است.

غفوری اظهارداشت: ابراهیم محمودی از سال ۱۳۹۰به عنوان مدیر عامل این تعاونی انتخاب شد و با انتخاب ایشان مدیریت تعاونی مرزنشینان دچار تحولی بزرگ شد. مجموعه تلاش‌ها و برنامه‌ها و فعالیتهای صادراتی و وارداتی تعاونی مرزنشینان ارتقاء یافت و شرکت تعاونی مذکور از تعاونی درحال رکود و سکون به شرکت تعاونی فعال و پویا تبدیل شد و با هدایت و مدیریت مدیرعامل تعاونی مرزنشینان سودهای خوبی را در سال گذشته کسب و مجموعه فعالیتهای ارزشمند و اثربخش مدیرعامل شرکت تعاونی باعثشده است که در جشنواره تعاونیهای بر‌تر سال ۱۳۹۱و۱۳۹۲بعنوان تعاونی بر‌تر مرزنشینان در سطح استان معرفی و انتخاب شود.

وی تصریح کرد: شرکت تعاونی مرزنشینان ۱۶۰۲مرزنشیان زمکان با مدیرعاملی ابراهیم محمودی، بعنوان الگو و سرمشق سایر شرکت‌های تعاونی مرزنشینان و مدیرعامل آن‌ها قرار گرفته است و سایر تعاونی‌ها از تجربیات این شرکت به نفع صادرات ایجاد درآمد برای اعضای تحت پوشش استفاده کرده‌اند. شرکت تعاونی ۱۶۰۲ در سال ۱۳۹۱ مقدار ۱۲۷میلیون تومان سودخالص کسب کرده که از محل کسب سود خالص تمام کم کاری و رکود گذشته جبران و موفق به تسویه تمام مالیتهای معوقه تعاونی و سایر بدهیهای معوقه شامل کسر پرداختی گمرک از محل سودسال ۱۳۹۱تعاونی شده است و همچنین ۴۰میلیون تومان سود کالایی برنج بین اعضای تحت پوشش تعاونیهای مرزنشینان تقسیم شده وموجبات امیدواری و رضایتمندی این اعضا را به وجود آورده است و در حال حاضر سرمایه تعاونی مرزنشینان به۱۳۰میلیون تومان افزایش پیداکرده است.

سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی در پایان گفت: در روز ملی صادرات، مدیر عامل تعاونی مرزنشینان ۱۶۰۲زمکان در مراسم ویژه ایی از دست مدیر دبیرخانه توسعه صادرات سازمان توسعه و تجارت و استاندار کرمانشاه و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر مدیران ارشد استان در محل سالن همایشهای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان کرمانشاه لوح تقدیر و تندیس ویژه صادرکنندگان نمونه را دریافت کرد.

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان امارات متحده عربی تجارت درآمد رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه صنایع غذایی گمرک گوجه فرنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر