کد خبر: 120593 A

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در گفتگو با ایلنا:

براساس برنامه زمانبندی شده فاز اول نیروگاه شهرستان اسلام‌آبادغرب به زودی گازدار می‌شود.

ایلنا: مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: تاکنون به ۲۳ شهر استان کرمانشاه گازرسانی شده است که با توجه به برنامه‌های زمانبندی شده این تعداد در آینده‌ای نزدیک افزایش خواهد یافت.

سیدحمید فانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کرمانشاه اظهار داشت: کرمانشاه، هرسین، صحنه، کنگاور، پاوه، سرپل ذهاب، قصرشیرین، جوانرود، ثلاثباباجانی، روانسر، بیستون، کرندغرب، اسلام آبادغرب، گیلانغرب، سرمست، کورزان، سنقر، می‌انراهان، سطر، ماهیدشت، گهواره، بانه وره و شاهو از شهرهای گازدار استان محسوب می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه عنوان کرد: عملیات گازرسانی به شهر «هلشی» نیز در دستور کار این شرکت بوده و این طرح در مرحله تست و تکمیل است.

فانی به عملیات گازرسانی به دیگر شهرهای استان اشاره کرد و افزود: عملیات گازرسانی به سایر شهرهای استان در مراحل بررسی و مطالعه است که از جمله در شهر حمیل برگزاری مناقصه انجام شده و در شهرهای نوسود و نودشه نیز مقرر شده است که گاز این شهر‌ها به روش LNG(گاز مایع طبیعی) اجرا شود و برای گازرسانی به شهر ازگله نیز منتظر مجوز ستاد شرکت ملی گاز ایران هستیم.

وی با اشاره به اینکه فاز اول نیروگاه اسلام‌آبادغرب به زودی گازدار می‌شود، تصریح کرد: براساس برنامه زمانبندی شده، عملیات گازرسانی به ۱۵ روستا در حومه جنوبی شهرستان اسلام آبادغرب شروع می‌شود.

فانی به طرح‌های انجام گرفته توسط این شرکت اشاره داشت و گفت: شرکت گاز استان کرمانشاه در سال جاری بیش از ۳۶۲۱ مورد انشعاب را در سطح استان به بهره برداری رسانده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۹۰۶۹ مورد اشتراک پذیری گاز نیز در سال جاری در استان کرمانشاه صورت گرفته است، افزود: در سال جاری صد کیلومتر شبکه گذاری گاز در استان کرمانشاه انجام شده است که ۵۵ کیلومتر از این میزان، در بخش روستایی صورت گرفته است.

فانی با اشاره به اینکه ۷۸ جایگاه برای گازدار شده مشخص شده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر۶۱ جایگاه از این تعداد در استان کرمانشاه دارای گاز هستند و عملیات گازرسانی به دیگر جایگاه‌ها در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه ۳۱ جایگاه از این تعداد در شهر کرمانشاه قرار دارند، گفت: برای کاهش مصارف سوخت‌های فسیلی، عملیات گازرسانی به صنایع استان با روند خوبی در حال انجام است.

فانی در پایان با اشاره به اینکه عملیات گارزسانی به ۴ شرکت صنعتی در استان کرمانشاه در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: تاکنون این شرکت موفق شده است به ۱۱ شهرک صنعتی در استان کرمانشاه گازرسانی انجام دهد.

ایران شرکت ملی گاز گاز مناقصه کرمانشاه استان اسلام روستا آبادغرب گازدار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر