کد خبر: 121345 A

در سال ۹۱ به وقوع پیوست؛

سهم استان کرمانشاه از واقعه طلاق در سال گذشته چهار هزار و ۸۲۰ مورد بوده است.

امام جمعه گیلانغرب در جلسه بررسی علل و عوامل طلاق و راهکارهای پیشگیری از آن در این شهرستان، گفت: در این مدت ۶۲ مورد درخواست طلاق به مراجع مربوط واصل شده که با مشاوره‌های به موقع ۷۰ درصد این درخواست‌ها منجر به سازش شده است.

حجت الاسلام محمدطا‌ها مهری با اشاره به اینکه سال گذشته ۹۶ هزار و ۵۰۲ مورد طلاق در کشور به وقوع پیوست، تاکید کرد: سهم استان کرمانشاه از واقعه طلاق در سال گذشته چهار هزار و ۸۲۰ مورد بوده است.

مهری، وجود برخی ناهنجاری‌ها، انحرافات فرهنگی، کمرنگ شدن نام و یاد خدا، توقعات بی‌جا، مشکلات ناشی از مواد مخدر و اعتیاد را از جمله عوامل و آثار طلاق عنوان کرد و بر لزوم ارتقای برنامه‌های آموزشی و مشاوره‌ای برای حذف بسترهای طلاق تاکید کرد.

وی از راه‌اندازی اورژانس اجتماعی و مرکز مشاوره در بهزیستی و تقویت مراکز مشاوره‌ای شبکه بهداشت و شورای حل اختلاف این شهرستان و افزایش ساعات آموزش پیش از ازدواج زوجین از دو به چهار ساعت خبر داد.

توانمند سازی کار‌شناسان، توزیع کتب و لوح‌های فشرده آموزشی، برگزاری همایش خانوادگی با موضوع بررسی راهکارهای پیشگیری از طلاق و تشکیل نشست‌های چهره به چهره در مدارس و دانشگاه‌ها از جمله مصوبات این نشست برای کاهش آمار طلاق بود.

ازدواج اعتیاد برنامه های آموزشی بهزیستی طلاق مراکز مشاوره مشکلات مواد مخدر ناهنجاری واقعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر