کد خبر: 128772 A

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت ثلاثباباجانی در گفتگو با ایلنا:

در شهرستان ثلاثباباجانی ۹ تعاونی مرزنشین در دو بخش مرکزی و در ۶دهستان به ثبت رسیده و فعال هستند.

ایلنا: سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی گفت: در راستای ساماندهی مبادلات تجاری مرزنشینان از طریق تعاونی‌های مرزنشینان سیستم یکپارچه‌سازی الکترونیکی صدور کارت‌های مبادلات مرزنشینان سرلوحه کار معاونت سازمان توسعه و تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

عزیز غفوری در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا در ثلاثباباجانی اظهار داشت: در حال حاضر سیستم یکپارچه سازی الکترونیکی صدور کارت‌های الکترونیکی در سطح کشور به صورت متمرکز و به صورت دیجیتالی انجام و در سطح شهرستان ثلاثباباجانی این پروژه ملی با همکاری فرمانداری، بخشداری و دفا‌تر پیشخوان دولت انجام گرفته است.

وی افزود: تمامی ساکنین شهرستان که در شعاع بیست کیلومتری مناطق مرزی بصورت هوایی قرار گرفته‌اند مشمول این طرح بوده و ثبت نام کرده‌اند و بابررسی مدارک آن‌ها به‌صورت سیستمی روند تدریجی صدور کارت الکترونیکی و مبادلات مرزنشینان و توزیع آن‌ها در حال انجام است.

غفوری اظهار داشت: در شهرستان ثلاثباباجانی ۹ تعاونی مرزنشین در دو بخش مرکزی و در ۶دهستان به ثبت رسیده و فعال هستند.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ثلاثباباجانی گفت: این تعاونی‌های مرزنشین دارای ۱۳۶۰۰خانوار با جمعیتی بالغ بر۴۵ هزار نفر، تحت عضویت هستند.

غفوری بیان داشت: تاکنون برای ۱۱ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۳۶۰۰ نفر کارت الکترونیکی مبادلات مرزنشینان صادر شده و تمامی سهمیه‌های اختصاصی بصورت یکپارچه و سیستمی در سامانه طراحی شده به تعاونیهای مرزنشینان اختصاص داده می‌شود.

سرپرست اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان ثلاثباباجانی گفت: بر این اساس تعاونی‌ها اقدام به واردات کالا‌های خاصی که قبلا مشخص شده در قبال صادرات می‌کنند و در این سیستم اطلاعات کاری و تخصصی تعاونی مرزنشینان بروز شده و آن‌ها بیشتر با ساختار وظایف تعاونی‌ها و مزیتهای تجاری و بازرگانی آشنا می‌سازد.

اداره صنعت معدن اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان تجارت دولت صنعت معدن و تجارت واردات وزارت صنعت معدن و تجارت شهرستان تعاونی ثلاثباباجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر