کد خبر: 128794 A

سرپرست فرمانداری اسلام آبادغرب:

اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده جرم برای مجرمین بوده است.

ایلنا: سرپرست فرمانداری اسلام آبادغرب در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان گفت: هر اندازه حساسیت این موضوع برای دست اندرکاران بیشتر باشد، قطعا شاهد وقوع جرائم مختلف در سطح شهرستان نخواهیم بود و براساس بررسی‌های بعمل آمده اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد کننده جرم برای مجرمین بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا از اسلام آبادغرب، احد جلیلیان اظهار داشت: ارائه گزارش توسط مدیران محترم شهرستان در راستای پیشگیری از اعتیاد در بخش‌های مختلف نشان دهنده عزم جدی برای مقابله با این پدیده ناگوار است و بنده انتظار دارم این روند ادامه یافته و تشدید شود.

جلیلیان در ادامه از فعالیت یک مرکز ترک اعتیاد در حوالی شهرستان که بدون مجوز از استان دیگر وارد شهرستان شده و مشکلاتی را ایجاد کرده، ابراز نگرانی کرد و خواستار خروج این مرکز از اسلام آبادغرب با پیگیری ادارات مربوطه شد و افزود: بعضا شاهدیم متکدیانی از شهرستان‌ها و استانهای همجوار به اسلام آبادغرب انتقال داده می‌شوند و ضروریست در صورت مشاهده توسط مسئولین ذیربط جمع آوری و در اختیار مقامات قضایی قرار گیرند.

سرپرست فرمانداری اسلام آبادغرب در پایان از کشف ۱ کیلو و ۷۶۰ گرم انواع مواد مخدر در آذرماه سال جاری در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: در این راستا ۱۵ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته‌اند.

در ادامه این جلسه، جانشین دادستانی گزارشی از دستگیری و صدور احکام سنگین برای عرضه کنندگان مواد مخدر اعلام و بیان داشت: در شش ماه گذشته برای ۷ نفر قاچاقچی مواد مخدر حکم اعدام و برای ۳ نفر حبس ابد صادر شده است و این قاچاقچیان اهل استان همجوار بوده‌اند.

وی افزود: عزم دستگاه قضایی برای برخورد با عرضه کنندگان مواد مخدر جدی است و در این راستا علاوه بر تلاش نیروهای محترم انتظامی همکاری مردم بسیار اثر گذار است و انتظار داریم در صورت مشاهده مراتب را به اطلاع نیروی محترم انتظامی برسانند.

در این جلسه ادرات عضو شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر نظرات و راهکارهای خود را برای پیشگیری و برخورد با عرضه کنندگان مواد مخدر اعلام نمودند و گزارش اقدامات خود را از جلسه گذشته تا این جلسه تشریح کردند.

اعتیاد پیشگیری از اعتیاد ترک اعتیاد جرم حبس دستگاه قضایی مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر اعدام اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر