کد خبر: 131301 A

استاندار کرمانشاه:

ما وظیفه‌ای مهم‌تر از تأمین سلامت جامعه نداریم و برای تحقق این امر به طور مستمر شورای سلامت استان را برگزار و مشکلات و نارسایی‌ها را مرتفع خواهیم کرد.

ایلنا: استاندار کرمانشاه تأمین سلامت را یکی از نیاز‌های اساسی و مهم جامعه دانست و گفت: وظیفه ما در قبال جامعه، توجه به بخش سلامت است تا مردم بتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت تری برخوردار باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، ابراهیم رضایی اظهار داشت: استان کرمانشاه با قدمت تاریخی و فرهنگی بالا و آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری از استانهایی با پتانسیل بالاست و حقش خیلی بیشتر از این است که می‌بینیم و اکنون همه ما وظیفه داریم تلاش کنیم تا استان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

رضایی اضافه کرد: تأمین سلامت و امنیت برای بهره‌مندی مردم از یک زندگی راحت و سالم، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید کمبود‌ها، نارسایی‌ها وتهدید‌ها را به موقع تشخیص داد و با ارائه راهکارهای منطقی، طرح و برنامه‌های کار‌شناسی شده و برقراری ارتباطات بین بخشی وفرا بخشی به حل مشکلات پرداخت.

استاندار درخصوص نحوه تلاش مدیران برای حل مشکلات اظهار داشت: مدیران بایستی طوری طرح بدهندوبرنامه ریزی و کار کنند که احساس کنند به جامعه بدهکار نیستند و این یعنی تلاش مضاعف و کار کار‌شناسی شده و ارائه راهکار گره گشاه.

رضایی حمایت از طرح‌ها و پیشنهاد‌ها و برنامه ریزی‌های مهمی که بتواند برای استان نتیجه‌ای مطلوب و مناسب داشته باشدرا امری حتمی خواند.

در این دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت‌ها و بیان موفقیت‌های چند سال اخیر دانشگاه به پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و افزایش رشته‌های تحصیلی، نظارت بر غذا و دارو، ساخت فضاهای فیزیکی مراکز زیر مجموعه و افزایش در تولید مقالات معتبر ISI اشاره کرد.

محمد رضا نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: ارتقاء دانشگاه از تیپ ۲ به تیپ ۱ در بین دانشگا‌های علوم پزشکی، اخذ مجوز تأسیس شعبه بین الملل دانشگاه، شناخته شدن به عنوان قطب درمان غرب کشور و نیز مرکز آموزش پزشکی جامعه نگر از دیگر موفقیت‌های دانشگاه است و آن را نتیجه توجه وزارت بهداشت، تلاش و همدلی مسئولان استان، مسئولان و کلیه کارکنان دانشگاه دانست.

در این دیدار رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه با اعلام چالش‌های فرا روی دانشگاه به عنوان متولی امر سلامت استان، مساعدت و همراهی استاندار و مجموعه استانداری را مؤثر دانستند که استاندار نیز با جدی خواندن اراده خویش برای پیشرفت بخش سلامت آن‌ها را به تلاش بیشتر فرا خواند.

آموزش پزشکی باستانی بهداشتی و درمانی جاذبه های گردشگری جامعه درمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی سلامت مشکلات وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر