کد خبر: 136718 A

برای ساماندهی بازارچه شاه عباسی مدیران از اعمال نظرهای شخصی و نگاه سلیقه ای خودداری کنند.

ایلنا: فرماندار قصرشیرین در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: برای ساماندهی بازارچه شاه عباسی مدیران از اعمال نظرهای شخصی و نگاه سلیقه‌ای خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در قصرشیرین، یاور محمدی اظهار داشت: قصرشیرین دارای پتانسیل‌ها و موقعیت‌های خاص اقتصادی و گردشگری است و وجود بازارچه‌های مرزی آن عامل مهمی برای رونق اقتصادی شهرستان است.

وی گفت: ساماندهی بازارچه سنتی و شاه عباسی آن با همکاری و تعامل مدیران دستگاه‌های ذیربط می‌سر است لذا تلاش می‌شود هر چه زود‌تر این بازارچه ساماندهی شود.

محمدی در ادامه عنوان کرد: بنیاد مسکن و راه و شهرسازی پیگیر درخواست‌ها و گزارش‌های مردم شهرستان در خصوص خسارات وارده و ترک خوردگی مناز در زلزله اخیر را داشته باشند.

محمدی همچنین تاکید کرد: ساماندهی مشاغل آلاینده شهرستان از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است که باید انجام شود.

وی گفت: قصرشیرین با توجه به اجرای چندین پروه ملی و استانی در آن در آینده تحولات جدی از نظر رونق خواهد داشت لذا توجه به ساماندهی مشاغل آلاینده آن ضروری‌ست.

فرماندار قصرشیرین افزود: با توجه به موقعیت زلزله خیز آن مسئولان باید توجه جدی به ایجاد سازه‌های مقاوم را در دستور کار خود قرار دهند و همچنین مردم را به سمت قانونمداری در ایجاد ساخت وسازهای مقاوم ترغیب کنند.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام علی ملکی نیز با تبریک آغاز امامت و ولایت یگانه منجی عالم بشریت امام عصر و هفته وحدت گفت: شهرستان شهیدپرور قصرشیرین ملتی ولایی و ارزشی هستند که خدمت در آن افتخار است.

وی در ادامه به پرداخت خمس و ترویج این واجب الهی پرداخت و اظهار داشت: هر انسان مسلمانی موظف است که یک سال خمسی را برا خود قرار دهد و این واجب الهی را پرداخت کند.

وی گفت: خمس کلید رزق الهی است و رعایت این واجب دینی سبب حلال شدن مال و روزی است.

ملکی در پایان تصریح کرد: در خمس باید یک پنجم منافع مال خود را پرداخت کنیم و اگر این کار انجام نشود مال انسان حرام خواهد شد.

راه و شهرسازی زلزله شورای اداری فرماندار گردشگری مسکن همکاری و تعامل ساماندهی بازارچه عباسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر