کد خبر: 156815 A

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خبر داد:

از آغاز تعطیلات نوروز تا پایان روز چهاردهم فرودین ماه بیش از یک میلیبون و ۴۰۰ هزار نفر در استان اقامت کرده‌اند.

ایلنا: از آغاز تعطیلات نوروز تا پایان روز چهاردهم فرودین ماه بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان اقامت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهار داشت: از مجموع اقامت مسافرین نوروزی در استان در نوروز ۹۳ تعداد ۱۲ هزار نفر در هتل‌ها، ۳۸۲ نفر در هتل آپارتمان، ۷ هزار و ۲۱۰ نفر در کمپ‌های موقت شهرداری‌ها، ۳ هزار و ۲۲۲ نفر در مهمانپذیر‌ها، ۹۶ هزار نفر در مدارس، ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر در مهمانسراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی، سالن‌های ورزشی و مابقی در چادرهای مسافرتی و سایر مراکز اقامتی اسکان پیدا کردند.

علی فعله‌گری گفت: در نوروز ۹۳ تعداد ۱ هزار و ۱۵۴ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز بین راهی، دفا‌تر خدمات مسافرتی صورت گرفت که خوشبختانه هیچ گونه شکایتی از مراکز فوق در سطح استان نداشتیم.

فعله‌گری گفت: در ایام نوروز واحد نظارت اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بازرسی مشترکی بهمراه بازرس صنعت، معدن و تجارت، بازرس پلیس نظارت بر اماکن عمومی، بازرس ویژه بهداشت استان و شهرستان‌ها، بازرس تعزیرات حکومتی، بازرس اتحادیه هتلداران و بازرس دامپزشکی به طور روزانه در سطح استان انجام گرفت.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر تصریح کرد: امسال شاهد حضور چشمگیر بازدیدکنندگان از مراکز تاریخی، تفریحی، گردشگری و موزه‌ها در سطح استان بودیم که مجموعه تاریخی، فرهنگی تاقبستان با ۱۳۲ هزار و ۵۰ نفر بازدید کننده در مجموع در صدر بازدیدهای مسافرین نوروزی قرار گرفت.

وی در پایان یادآور شد: در طی ایام نوروز چهار مجموعه تاقبستان، پایگاه جهانی بیستون، سراب نیلوفر و غار قوری قلعه توانستند بیشترین گردشگران را به خود جذب کنند.

ایام نوروز تعزیرات تعطیلات نوروز رستوران ها شهرداری صنایع دستی و گردشگری صنعت معدن و تجارت گردشگری موزه نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر